Liga Mistrzów: Awans Liverpoolu i SSC Napoli. Show Milika

SSC Napoli oraz Liverpool FC zapewniło sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Włoska drużyna z wydatną pomocą Arkadiusza Milika rozbiła Genk 4:0. Polski napastnik strzelił w pierwszej połowie hat-tricka. Z kolei obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe FC Salzburg 2:0.

Liverpool i SSC Napoli do ostatniej kolejki musiały martwić się o awans do fazy pucharowej, ale obie ekipy perfekcyjnie wykonały swoje zadania.

Milik, który wrócił do gry po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. I już w 3. minucie nasz napastnik trafił do siatki po błędzie bramkarza gości, który próbował kiwać się z dwoma rywalami, zamiast wybić piłkę przed siebie. Reprezentant Polski był bezlitosny wobec Maartena Vandevoordta, najmłodszego bramkarz w historii Champions League. W dniu debiutu miał 17 lat, 9 miesięcy i 10 dni.

W 26. minucie Milik zdobył swojego drugiego gola po podaniu Giovanniego Di Lorenzo. 25-latek silnym strzałem z bliskiej odległości pokonał 17-latka. Dwanaście minut później polski snajper skompletował hat-tricka. Tym razem reprezentant Polski skutecznie wykonał rzut karny.

Po przerwie kibice zgromadzeni na stadionie w Neapolu obejrzeli już tylko jednego gola. Tym razem rzut karny na gola zamienił Dries Mertens. Do 72. minuty grał drugi z reprezentantów Polski Piotr Zieliński. Z kolei Milik przebywał na placu gry do 78. minuty.

SSC Napoli - KRC Genk 4:0 (3:0)
Bramki: Milik 3, 26, 38 (k), Mertens 75 (k)

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kalidou Koulibaly, Kostas Manolas, Mario Rui - Jose Callejon (79. Fernando Llorente), Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński (72. Gianluca Gaetano) - Dries Mertens, Arkadiusz Milik (78. Hirving Lozano)

KRC Genk: Maarten Vandevoordt - Joakim Maehle, Sebastien Dewaest, Jhon Lucumi, Casper De Norre (82. Neto Borges) - Patrik Hrosovsky, Sander Berge, Junya Ito (72. Ianis Hagi) - Joseph Paintsil, Paul Onuachu, Ally Mbwana Samatta (63. Theo Bongonda)

Żółte kartki: Rui, Koulibaly - Vandevoordt, De Norre, Paintsil

W drugim meczu grupy E, Liverpool pokonał na wyjeździe FC Salzburg 2:0. Gole dla obrońców tytułu strzelili Naby Keita oraz Mohamed Salah. Obie bramki gracze ekipy z Anfield zdobyli po przerwie, choć już w pierwszej odsłonie oba zespoły wykreowały wiele okazji strzeleckich, ale skuteczność nie była ich mocną stroną.

Wynik spotkania w 57. minucie otworzył Keita po podaniu Sadio Mane. Minutę później Salah minął bramkarza i trafił do pustej bramki mimo niezwykle ostrego kąta.

FC Salzburg - Liverpool FC 0:2 (0:0)
Bramki: Keita 57, Salah 58

FC Salzburg: Cican Stankovic - Rasmus Kristensen, Jerome Onguene, Maximilian Woeber, Andreas Ulmer - Dominik Szoboszlai (89. Majeed Ashimeru), Takumi Minamino, Zlatko Junuzović (68. Patson Daka), Enock Mwepu - Hee-Chan Hwang, Erling Braut Haaland (75. Masaya Okugawa)

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Dejan Lovren (53. Joe Gomez), Virgil van Dijk, Andy Robertson - Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, Naby Keita (87. Divock Origi) - Mohamed Salah, Roberto Firmino (75. James Milner), Sadio Mane

Żółte kartki: Mane

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.