Liga Mistrzów: Olympique Lyon wywalczył awans. Benfica w Lidze Europy

Olympique Lyon zremisował u siebie z RB Lipsk 2:2 w meczu grupy G Ligi Mistrzów. Gospodarze dzięki wywalczonemu punktowi awansowali do 1/8 finału, z kolei goście już wcześniej zapewnili sobie występ w fazie pucharowej. W drugim meczu tej grupy, Benfica Lizbona wygrała u siebie z Zenitem St. Petersburg 3:0. Dzięki zwycięstwu Portugalczycy zagrają w Lidze Europy.

RB Lipsk, który przed ostatnią kolejką był pewny awansu, rozpoczął mecz z wysokiego "C". Goście już w 9. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Emila Forsberga. Szwedzki skrzydłowy zamienił rzut karny na gola.

W 33. minucie niemiecka ekipa po raz drugi skutecznie wykonała jedenastkę. Tym razem jednak to nie Forsberg podszedł do piłki, a Timo Werner. Niemiecki snajper podobnie jak jego kolega nie pomylił się wykonując stały fragment gry.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Pięknego gola w 50. minucie strzelił Houssem Aouar. Olympique robił wszystko, żeby zdobyć chociażby punkt w starciu z RB Lipsk. Starania Francuzów przyniosły efekt bramkowy w 82. minucie. Wówczas gola strzelił Memphis Depay, który ustalił końcowy rezultat. Jak się ostatecznie okazało ten punkt był na wagę awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2 (0:2)

Bramki: Aouar 50, Depay 82 - Forsberg 9 (k), Werner 33 (k)

Lyon: Anthony Lopes - Kenny Tete, Joachim Andersen , Jason Denayer, Rafael (73. Fernando Marcal) - Martin Terrier (87. Marcelo), Thiago Mendes, Lucas Tousart (64. Jeff Reine-Adelaide), Houssem Aouar - Memphis Depay, Moussa Dembele

Lipsk: Peter Gulacsi - Nordi Mukiele, Lukas Klostermann, Dayot Upamecano (55. Ethan Ampadu), Marcelo Saracchi - Christopher Nkunku (75. Konrad Laimer), Amadou Haidara, Diego Demme, Emil Forsberg - Yussuf Poulsen, Timo Werner (55. Matheus Cunha)

Do przerwy kibice zgromadzeni na Estadio da Luz nie oglądali goli. W drugiej połowie Benfica ruszyła do ataków. Już w 47. minucie Franco Cervi otworzył wynik spotkania. Portugalczycy robili wszystko, żeby szybko pójść za ciosem. Jedenaście minut później ta sztuka gospodarzom znowu się udała. Za zagranie piłki ręką w polu karnym żółtą kartką został ukarany Douglas Santos. Była druga kartka Brazylijczyka i Zenit musiał radzić sobie w osłabieniu. Jedenastkę na gola zamienił Pizzi.

W 79. minucie Benfica przypieczętowała wysoką wygraną nad rosyjskim zespołem. Trafienie samobójcze autorstwa Sardara Azmouna było ostatnim tego dnia w stolicy Portugalii. Ostatecznie Portugalczycy dzięki wygranej zapewnili sobie grę w Lidze Europy. Z kolei Zenit zajął czwarte miejsce w grupie G i pożegnał się z europejskimi pucharami.

Benfica Lizbona - Zenit St. Petersburg 3:0 (0:0)

Bramki: Cervi 47, Pizzi 58 (k), Azmoun 79 (s)

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Tomas Tavares, Ruben Dias, Ferro, Álex Grimaldo - Pizzi, Adel Taarabt, Gabriel (81. Andreas Samaris), Franco Cervi (81. Haris Seferović) - Chiquinho, Carlos Vinicius (89. Caio)

Zenit: Mikhail Kerzhakov - Yordan Osorio, Branislav Ivanović, Douglas Santos - Vyacheslav Karavaev, Aleksandr Erokhin (65. Alex Sutormin), Wílmar Barrios, Magomed Ozdoev (60. Igor Smolnikov), Oleg Shatov (90. Robert Mak) - Sardar Azmoun, Artem Dzyuba

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.