Van Dijk: W Lidze Europy Salzburg jeszcze zaskoczy

- Wiemy, że Red Bull Salzburg to bardzo konkretny zespół, pamiętaliśmy to choćby z Anfield. Dlatego byliśmy na nich przygotowani – powiedział po zwycięstwie Liverpoolu z Red Bull Salzburg (2:0) obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk.

Tomasz Smokowski: Gratuluję awansu z grupy. Po pierwszej połowie oniemiałem! To był chyba najbardziej intensywny mecz w historii Ligi Mistrzów, jaki widziałem.

Virgil Vvan Dijk: Dokładnie, raz byliśmy na wozie, raz pod wozem. Na początku Salzburg chciał nas zaatakować. Próbowaliśmy robić to samo, ale były momenty zagrożenia. Oczekiwaliśmy tego. Wiemy, że to bardzo konkretny zespół, pamiętaliśmy to choćby z Anfield. Dlatego byliśmy przygotowani. W szczególności druga połowa była w naszym wykonaniu świetna: dojrzała, ze świetnymi bramkami, z dobrą grą. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Druga połowa była w twoim wykonaniu dokładnie taka, jaka powinna być. Co trener Jurgen Klopp powiedział wam w przerwie?

- „Róbcie dalej to samo. Okazje przyjdą”. Kiedy szanse przychodzą, musisz je wykorzystać. Może brzmi to banalnie, ale tak jest. Wiedzieliśmy, że będą chcieli nas pressować, że będą chcieli jak najwyżej odzyskiwać piłkę, grać szybko, a to jest trudne dla każdego zespołu na świecie. Daje im duży kredyt zaufania. Grają świetnie, są trudną do pokonania drużyną.

Wyglądasz na wyluzowanego. Co z twoim sercem? To był bardzo trudny egzamin!

Egzamin? Nie nazwałbym tego egzaminem. Po prostu chcieliśmy awansować dalej, a do tego potrzebny był nam dobry wynik. Chcieliśmy wygrać, chcieliśmy być na czele tabeli, choć na początku musieliśmy po prostu przetrwać - a później wykorzystać okazje, które przecież mieliśmy. Nie wszystkie wykorzystaliśmy, ale w drugiej połowie to nam się udało.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.