Babilon MMA 11: Karta walk

Sporty walki
Babilon MMA 11: Karta walk
fot. Babilon MMA

Czas na kolejną galę Babilon MMA. 13 grudnia w Radomiu swoje umiejętności zaprezentują między innymi Daniel Skibiński (14-5-0, 3 KO, 2 SUB) i ulubieniec lokalnej publiczności Daniel Rutkowski (9-2-0, 6 KO, 1 SUB).

Pierwotnie w walce wieczoru rywalem Skibińskiego miał być Marif „Pirania” Piraev (25-3-1, 4 KO, 14 SUB). Ostatecznie jednak zastąpił go inny Rosjanin, Lom-Ali Nalgiev (16-7, 5 KO, 3 SUB). Obaj zawodnicy lepiej czują się w innych płaszczyznach, więc Skibiński musiał zmienić swoje przygotowania.

 

- Stylistycznie to dwa różne światy, Piraev to grappler dążący do parteru, zaś Nalgiev znacznie lepiej radzi sobie w stójce, ale pamiętajmy, że dobry jest także w parterze. Jego styl to połączenie boksu i zapasów, czyli pankration, dyscyplina w starożytnych igrzyskach olimpijskich - ocenił "Skiba". 

 

Zdaniem zawodnika Ankos MMA, trudno porównać umiejętności Piraeva i Nalgieva. Skibiński ma na swoim koncie passę ośmiu zwycięstw i piątkowe starcie będzie dla niego kolejną obroną pasa mistrzowskiego w wadze półśredniej.

 

- Nigdy nie ocenię, czy Nalgiev jest lepszy od Piraeva dopóki nie spotkam się z obydwoma w klatce. Nalgiev dysponuje bardzo dobrym ciosem prawą ręką i do tego umiejętnie kopie. Przed czasem zwyciężył także na początku listopada, więc jest w gazie i zapowiada się mocna potyczka o mój pas – dodał Polak. 

 

W walce poprzedzającej starcie wieczoru zmierzą się mistrz Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej Rutkowski i Estabili Amato (10-1, 5 KO, 2 SUB). 20-letni Brazylijczyk w ostatnim czasie pokonał znacznie bardziej doświadczonego rodaka Julio Rafaela Rodriguesa (11-6, 4 KO, 4 SUB). Co ciekawe na gali w Radomiu w formule semi-pro (3x3 min) wystartuje brat Daniela, Grzegorz Rutkowski. Jego rywalem będzie Patryk Cedro. 

 

- Założyłem sobie, że cały 2020 rok spędzę w amatorskich mieszanych sztukach walki. W poszczególne weekendy będę mógł stoczyć po kilka pojedynków, a dla mnie oznacza to cenne lekcje i zdobywanie doświadczenia. Jestem na etapie poznawania MMA, choć jestem pewny, że zostanę w tym sporcie. Jestem pod wrażeniem tego jak starszy brat Daniel walczy w mieszanych sztukach walki. To niesamowicie silny zawodnik, a ja aż takim "czołgiem" jeszcze nie jestem - powiedział radomianin.

 

Karta walk gali MMA Babilon 11:

 

Walka o pas mistrzowski w wadze półśredniej:

Daniel Skibiński (14-5-0, 3 KO, 2 SUB) – Lom-Ali Nalgiev (16-7, 5 KO, 3 SUB)

 

Daniel Rutkowski (9-2-0, 6 KO, 1 SUB) – Estabili Amato (10-1, 5 KO, 2 SUB)

Piotr Przepiórka (3-3, 3 SUB) – Łukasz Rajewski (8-6-1NC, 5 KO, 1 SUB)

Piotr Kacprzak (3-1, 2 SUB) – Adam Soldaev (3-1, 1 KO, 1 SUB)

Dawid Śmiełowski (5-0, 3 KO, 2 SUB) – Damian Zorczykowski (6-4, 1 KO, 4 SUB)
Damian Zuba (debiut) – Adrian Gralak (debiut)

Karol Skrzypek (4-1, 3 KO) – Denis Veselov (2-0, 1 KO)

Michał Pach (0-1) – Mateusz Sosnowski (debiut)

Grzegorz Rutkowski (debiut) – Patryk Cedro (debiut)

Olga Michalska (1-0, 1 SUB) – Hanna Gujwan (1-4, 1 SUB)

 

Transmisja gali Babilon MMA 11 w piątek od godziny 19:30 w Polsacie Sport Fight i od godziny 22:30 w Polsacie Sport.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie