Mocni rywale na drodze Lecha Poznań podczas styczniowego zgrupowania

Piłka nożna
Mocni rywale na drodze Lecha Poznań podczas styczniowego zgrupowania
fot. Cyfrasport

Piłkarze Lecha Poznań 8 stycznia 2019 roku rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu. Na zgrupowanie wylecą do tureckiego Belek, gdzie rozegrają cztery mecze kontrolne, m.in. z ukraińskim Szachtarem Donieck oraz słoweńskim NK Maribor.

Świąteczne urlopy lechici rozpoczną dzień po zakończeniu ostatniego meczu ligowego w tym roku - 19 grudnia przed własną publicznością zmierzą się z Arką Gdynia. Do zajęć powrócą 8 stycznia.

 

Sztab szkoleniowy "Kolejorza" zdecydował się na wyjazd na zgrupowanie do tego samego ośrodka, co w ubiegłym roku - hotelu Bellis Deluxe w Belek. W trakcie 11-dniowego pobytu w Turcji poznaniacy mają w planach rozegranie czterech sparingów: z SKN St. Poelten (Austria), Szachtarem Donieck, NK Maribor oraz serbskim FK Vozdovac. Z tym ostatnim zespołem lechici zmierzyli się podczas ubiegłorocznego obozu i przegrali 0:1.

 

Zanim piłkarze trenera Dariusza Żurawia wyjadą do Turcji, od 8 do 19 stycznia będą trenować na własnych obiektach w Poznaniu. Niewykluczone, że po powrocie z Turcji, Lech rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny, ale jest to uzależnione od dokładnego terminarza 21. kolejki. W pierwszym spotkaniu ligowym w nowym roku poznańska drużyna na własnym stadionie podejmie Raków Częstochowa.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze