PŚ w skokach: Dodatkowy konkurs nie dla Zakopanego

Zimowe
PŚ w skokach: Dodatkowy konkurs nie dla Zakopanego
fot. PAP

Głównym aktorem obecnego Pucharu Świata w skokach narciarskich jest wiatr. To on spłatał figla fińskim organizatorom, którzy byli zmuszeni odwołać konkurs w Kuusamo. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła przenieść anulowane zawody do Lahti. Z całą pewnością to smutna informacja dla Polaków, którzy chcieli zobaczyć dodatkową rywalizację w Zakopanem.

Początek sezonu daje się we znaki skoczkom narciarskim. Podobnie było również w Ruce, gdzie 1 grudnia nie udało się przeprowadzić drugiego konkursu indywidualnego. Główną przyczyną odwołania zawodów był silny i porywisty wiatr, którego prędkość dochodziła nawet do 20 m/s.

 

Frustracji gospodarzom przysporzyła nie tylko pogoda, ale również fakt poniesionych przez nich strat finansowych. Wyniosły one aż trzysta tysięcy euro. Nic więc dziwnego, że Finowie w ramach częściowej rekompensaty domagali się organizacji dodatkowego konkursu.

 

FIS wysłuchał ich próśb. W czwartkowe popołudnie poinformował, że odwołane zawody indywidualne w Ruce zostaną przeniesione do Lahti i odbędą się 28 lutego 2020 roku. Będzie to pierwszy z trzech konkursów, jakie zaplanowano w ten weekend na skoczni Salpausselka.

 

Tym samym apel Apoloniusza Tajnera o zorganizowanie dodatkowej rywalizacji na Wielkiej Krokwi zakończył się fiaskiem.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze