Dramat Hadravy w kluczowej akcji seta! Sędzia musiał przerwać grę (WIDEO)

Do dramatycznej sytuacji doszło w końcówce trzeciego seta meczu 10. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (3:1). Atakujący Jan Hadrava nabawił się kontuzji. Arbiter przerwał akcję, a siatkarz musiał opuścić boisko.

Goście przegrywali w tym meczu już 0:2, ale w trzeciej odsłonie zdołali nawiązać walkę z ZAKSĄ. Po asie serwisowym Wojciecha Żalińskiego (23:24) mieli piłkę setową. W kolejnej akcji Hadrava złapał się za łydkę i nie był w stanie kontynuować gry. W tej sytuacji arbiter przerwał tę wymianę. Czołowy zawodnik olsztynian musiał opuścić boisko i już na nie w tym spotkaniu nie powrócił.

Akcję powtórzono, a w niej Remigiusz Kapica ustalił wynik tej części meczu na 23:25. Ostatecznie ZAKSA wygrała to spotkanie 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14).

Sytuacja Hadravy wyglądała poważnie, a taki uraz może nawet oznaczać dłuższą przerwę w grze. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.