LSK: Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały w Bielsku-Białej!

– To zwycięstwo podbuduje nas psychicznie – powiedział trener siatkarek BKS Stali Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk po sobotnim spotkaniu LSK z ŁKS Commercecon Łódź. Jego podopieczne zwyciężyły u siebie 3:1.

W pierwszym secie bielszczanki prowadziły 13:11, aby po chwili przegrywać 13:18. W efekcie łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa w tej odsłonie i wydawało się iż wygrają 3:0. W drugiej Stal przegrywała 4:9, zdołała jednak odrobić straty. Była też skuteczna w końcówce, wygrywając 25:23. W kolejnych dwóch setach także były lepsze bielszczanki. MVP: Olivia Różański (28 punktów, 25/48 w ataku + 3 bloki).

Przed tym meczem podopieczne Piekarczyka doznały trzech porażek z drużynami wyżej od nich notowanymi w tabeli: Developresem SkyRes Rzeszów (0:3), Grupą Azoty Chemikiem Police (0:3) i Grotem Budowlanymi Łódź (1:3).

Bardzo się cieszymy, gdyż za nami trudne momenty. To zwycięstwo na pewno podbuduje nas psychicznie. Nasza jedyna rozgrywająca - Marta Krajewska - poradziła sobie bardzo dobrze. Zresztą inne zawodniczki też pokazały bardzo dobrą siatkówkę. Walczyły od początku do końca. Nawet w tym przegranym secie pokazały, że nie jesteśmy łatwym rywalem – powiedział dziennikarzom po meczu bielski szkoleniowiec.

W drużynie jest "formalnie" druga rozgrywająca - Ewa Kostera. Jednak zawodniczka (urodzona w 2002 roku) na razie nie posiada takich umiejętności, aby dłużej gościć na boisku.

Piekarczyk cieszy się, że jego podopieczne nie załamały się po pierwszym secie. Wierzy, że to nie ostatnie słowo BKS, że jego drużyna będzie grać jeszcze lepiej. Był to ostatni ligowy mecz Stali w 2019 r. w Bielsku-Białej. W tym roku zagra ona jeszcze na wyjeździe z Energą MKS Kalisz.

BKS Stal Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (19:25, 25:23, 25:14, 25:21)

BKS Stal: Andrea Kossanyiova, Alicia Ogoms, Carly DeHoog, Olivia Różański, Martyna Świrad, Marta Krajewska – Kinga Drabek (libero) oraz Magdalena Kowalczyk, Ewa Kostera, Dagmara Dąbrowska, Kornelia Moskwa. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska, Eva Mori, Katarina Lazovic, Joanna Pacak, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Anna Korabiec (libero), Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Daria Szczyrba. Trener: Marek Solarewicz.

Wyniki i terminarz 10. kolejki LSK:

2019-12-13: Wisła Warszawa – Enea PTPS Piła 1:3 (17:25, 23:25, 25:22, 18:25)
2019-12-14: Developres SkyRes Rzeszów – E. Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:22, 25:20, 25:14)
2019-12-14: Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:18, 25:23, 25:14)
2019-12-14: BKS Stal Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (19:25, 25:23, 25:14, 25:21)
2019-12-15: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo (niedziela, godzina 17.00)
2019-12-15: Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław (niedziela, godzina 17.00).