Norweskie media: Bezdyskusyjne zwycięstwo Polski

Zimowe
Norweskie media: Bezdyskusyjne zwycięstwo Polski
fot. PAP

Norweskie media podkreśliły, że Polska wygrała konkurs drużynowy w Klingenthal z pozycji siły, bezdyskusyjnie i w wielkim stylu. Natomiast ekipa Norwegii, która liczyła na sukces, zajęła dopiero czwarte miejsce.

"Polska odniosła silne zwycięstwo przed Japonią i Austrią, a Norwegia nie była w stanie nawiązać walki z tymi zespołami i wylądowała poza podium, zajmując dopiero przykre czwarte miejsce" - skomentowała agencja NTB.

 

"Musimy zagryźć zęby i pogodzić się z tą porażką, chociaż uważam, że jesteśmy dobrym zespołem i byliśmy w stanie osiągnąć lepszy wynik. Tego dnia zabrakło nam szczęścia" - powiedział po konkursie Robert Johansson na antenie kanału telewizji NRK. Komentatorzy stacji zwrócili uwagę podczas transmisji na "równą dyspozycję Polaków" i słabe skoki Johanna Andre Forfanga, które zaważyły na końcowym wyniku.

 

Pojawiła się też sugestia w żartobliwym tonie, że "być może szeroko opisywane tajemnicze polskie buty zaczęły właśnie działać".

 

Forfang, który zastąpił Daniel Andre Tandego, leczącego uraz kostki po uderzeniu piątek podczas treningu nartą upuszczoną przez przedskoczka, przyznał: "W tym konkursie bylem najsłabszym ogniwem. Może gdyby Daniel skakał, miejsce byłoby lepsze".

 

Dziennik "Verdens Gang" ocenił: "Tym razem Norwegom wyraźnie nie wyszło, natomiast Polska wygrała zdecydowanie".

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze