PŚ w biegach: Klaebo i Svahn najlepsi w sprincie w Davos

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo i Szwedka Linn Svahn wygrali w sobotę w Davos sprinty techniką dowolną zaliczane do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wszyscy Polacy odpadli w eliminacjach.

Klaebo jest zdobywcą Kryształowej Kuli w dwóch poprzednich sezonach, a sprinty to jego domena. Norweg stoczył pasjonująca walkę z Lucasem Chavanatem, którego pokonał o zaledwie 0,05 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Norweg Haavard Solaas Taugboel - 1,36 s straty.

W eliminacjach Maciej Staręga zajął 38. miejsce, Dominik Bury 65., a jego brat Kamil 67.

Klaebo umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wśród kobiet zwycięstwo Svahn jest sporą niespodzianką. 20-letnia Szwedka dopiero drugi raz w karierze stanęła na starcie pucharowych zawodów. O drugim miejscu zadecydowała analiza fotokomórki. Ostatecznie zajęła je Norweżka Maiken Caspersen Falla, a trzecie Amerykanka Sophie Caldwell. Obie były wolniejsze od zwyciężczyni o 0,55 s. Polki w Szwajcarii nie startowały.

W "generalce" prowadzi specjalizująca się w rywalizacji na dystansach Norweżka Therese Johaug.