FIVB wydała zgodę. Masny już z polską licencją

Siatkówka
FIVB wydała zgodę. Masny już z polską licencją
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaakceptowała zmianę federacji macierzystej Michala Masnego. Oznacza to, że od meczu z Asseco Resovią kapitan Jurajskich Rycerzy będzie występował w rozgrywkach PlusLigi jako Polak. Siatkarz otrzymał polskie obywatelstwo po 12 latach życia w naszym kraju.

– Gram i mieszkam tu już tyle lat. Mam tu rodzinę, mam żonę Polkę, mieszkam na stałe w Bydgoszczy. Po kilku miesiącach starań w końcu udało mi się uzyskać polskie obywatelstwo, za co dziękuję klubowi, którymi mi w tym bardzo, bardzo pomógł – mówił Masny tuż po odebraniu dowodu osobistego. W tym momencie ruszyły też procedury zmiany federacji macierzystej.

 

Na grudniowym spotkaniu Komitetu Wykonawczego FIVB w Lozannie wydano zgodę na zmianę federacji macierzystej Masnego ze słowackiej na polską. Tym samym od 12 grudnia 2019 roku rozgrywający Aluron Virtu CMC gra na licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, co uprawnia go jednocześnie do występowania w rozgrywkach PlusLigi jako Polak.

 

Przypominamy, że w meczach PlusLigi i Pucharu Polski, zgodnie z regulaminem rozgrywek, w jednym momencie na boisku może przebywać maksymalnie trzech zagranicznych zawodników, przy czym o takim statusie decyduje przynależność do innej niż polska federacji macierzystej. W związku z tym do 12 grudnia Michal Masny, mimo posiadania polskiego obywatelstwa, był uważany za zawodnika zagranicznego. Dzięki pozytywnej decyzji FIVB od teraz nie będzie już wliczany do tego limitu.

RM, Aluron Virtu CMC Zawiercie
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie