PKO Ekstraklasa: Żółto-czerwono od kartek. Korona wygrała z Cracovią

Piłkarze Korony Kielce pokonali Cracovię 1:0 (1:0) w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Pełne ręce roboty miał podczas spotkania sędzia Wojciech Myć, który pokazał dziewięć żółtych kartek, a trzech piłkarzy wyrzucił z boiska. Po niedzielnym starciu w Kielcach Korona zdecydowanie odskoczyła dwóm najsłabszym ekipom PKO Ekstraklasy, Cracovia wciąż jest w czołówce, ale do prowadzącej Legii traci już pięć punktów.

Na pierwszą groźną sytuację kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Ściegiennego czekali do ósmej minuty. Na strzał z linii pola karnego Cracovii zdecydował się Matej Pucko, ale piłka, odbita od jednego z obrońców, wyszła na rzut rożny. Goście odpowiedzieli siedem minut później. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Sergiu Hanca, ale uderzenie głową Davida Jablonskiego było niecelne.

Czeski stoper krakowskiego zespołu mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie w 25. min., ale jego kolejny strzał głową o metr minął słupek kieleckiej bramki. Po pięciu minutach groźnie z kolei było po drugiej stronie boiska, ale mocne uderzenie Rodrigo Zalazara pewnie obronił Michal Peskovic. W 37. min. Zalazar otrzymał żółtą kartkę za faul na Michale Heliku, ale sędzia Wojciech Myć, po konsultacji z wozem VAR, zmienił decyzję i pokazał pomocnikowi Korony czerwoną kartkę.

Wydawało się, że grająca z przewagą jednego zawodnika Cracovia ruszy do przodu, ale to kielczanie niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Pucko idealnie podał do Erika Pacindy, a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał żadnych szans słowackiemu bramkarzowi gości.

Po zmianie stron zespół Michała Probierza przystąpił do ataku, ale to gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. W 48. min. odważnym wyjściem poza pole karne Peskovic w ostatniej chwili uprzedził Pucko, a po chwili sparował na rzut rożny groźne uderzenie Gardawskiego.

Pięć minut później Koronę od utraty bramki uchronił Marek Kozioł, w świetnym stylu broniąc uderzenie głową wprowadzonego do gry w drugiej połowie Filipa Piszczka. Kielczanie skupili się na obronie korzystnego wyniku, ale w 75. min. ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Jakub Żubrowski i Korona musiała już grać tylko w dziewiątkę. Ostatni fragment spotkania to oblężenie kieleckiej bramki, ale bramkarz gospodarzy interweniował z dużym wyczuciem.

W 89. min. czerwoną kartkę otrzymał obrońca Cracovii Jablonsky, który bez piłki kopnął Urosa Duranovica. Mimo to goście w 90. min. powinni doprowadzić do wyrównania, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Rafael Lopes. W ostatnich minutach gra wyraźnie się zaostrzyła, a sędzia Wojciech Myc co chwila sięgał po żółty kartonik. W całym spotkaniu arbiter pokazał dziewięć żółtych i trzy czerwone kartki.

Myć przedłużył mecz o sześć minut, podczas których Cracovia dwukrotnie mogła jeszcze doprowadzić do wyrównania. Najpierw jednak z linii bramkowej piłkę wybił obrońca Korony Mateusz Spychała, a tuż przed końcem, po strzale z najbliższej odległości Milana Dimuna, świetnie interweniował Kozioł.

Kielczanie, którzy kończyli mecz w dziewiątkę, odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie.

Korona Kielce - Cracovia 1:0 (1:0)

Bramka: Pacinda 43

Korona Kielce: Marek Kozioł - Mateusz Spychała, Adnan Kovacevic, Ivan Marquez, Nemanja Miletic - Ognjen Gnjatic, Jakub Żubrowski, Michael Gardawski (69. Uros Duranovic), Rodrigo Zalazar, Erik Pacinda (90. Themistoklis Tzimopoulos) - Matej Pucko (84. Ivan Jukic).

Cracovia Kraków: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka (67. Michal Siplak) - Milan Dimun, Mateusz Wdowiak (61. Michał Rakoczy), Sylwester Lusiusz (46. Filip Piszczek), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca - Rafael Lopes.

Żółte kartki: Gardawski, Miletic, Żubrowski, Spychała, Marquez, Pacinda - Lopes, Van Amersfoort, Rakoczy.

Czerwone kartki: Żubrowski (za drugą żółtą), Zalazar - Jablonsky.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 4 728.