UFC 245: Zmiana na tronie! Rewelacyjny Volkanovski przerwał serię Hollowaya

Sporty walki

Alexander Volkanovski nowym królem wagi piórkowej! Australijczyk pokonał jednogłośnie na punkty Maksa Hollowaya w co-main evencie gali UFC 245 w Las Vegas.

Holloway miał przed tą walką 13 zwycięstw z rzędu w kategorii piórkowej. Porażka z Dustinem Poirierem miała miejsce w wadze lekkiej, do której Hawajczyk chce jeszcze w przyszłości powrócić. Najpierw musiał jednak poradzić sobie z Alexandrem Volkanovskim. Pretendent zrobił spory postęp i na pewno liczył na sprawienie niespodzianki. Miał ku temu solidne argumenty.

 

Volkanovski postawił na niskie kopnięcia. Wyprowadzał ich mnóstwo i przede wszystkim większość dosięgała mistrza. Holloway miał problemy z narzuceniem swojego stylu. Starał się wywierać presję, jednak pretendent był bardzo ruchliwy, a jego zrywy były bardzo groźne. "Blessed" nie mógł znaleźć swojego rytmu.

 

To nie był problem Australijczyka, który trafiał znacznie częściej. Kontynuował taktykę, która przynosiła dobre efekty. Kolejne niskie kopnięcia dochodziły do celu. Holloway robił co tylko mógł, by zmienić losy pojedynku, ale nie był w stanie. Volkanovski czuł się na tyle pewnie, że większość czwartej rundy... przegadał. Nawet przez moment nie sprawiał wrażenia, by coś miało się w tym pojedynku zmienić.

Po pięciu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości. Volkanovski został nowym mistrzem wagi piórkowej!

Wynik walki: 


Alexander Volkanovski (21-1, 11 KO, 3 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty (2x 48:47, 50:45) Maxa Holloway (21-5, 10 KO, 2 SUB)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze