10 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Klopp wielkim przeciwnikiem

Piłka nożna
10 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Klopp wielkim przeciwnikiem
fot. PAP

Angielskie media są przekonane, że grono zespołów występujących w Lidze Mistrzów może zostać powiększone już za kilka sezonów. Taki plan zakładałby nawet 64 zespoły w elitarnych rozgrywkach!

"Daily Mail" poinformował, że Liga Mistrzów może zostać powiększona już od sezonu 2024/2025. Każdy zespół miałby rozgrywać do 10 spotkań w fazie grupowej, co zwiększyłoby zarobki z tytułu praw telewizyjnych.

 

Mimo ofensywy angielskich klubów w tej sprawie, jeden przedstawiciel Premier League jest zdecydowanym przeciwnikiem propozycji powiększenia LM. Jest nim Jurgen Klopp, który wciąż jest wściekły na napięty kalendarz swojego zespołu. Przez kolejne awanse w Pucharze Anglii, Pucharze Ligi czy Lidze Mistrzów, jego zespół rozgrywa około 70-80 meczów w roku kalendarzowym.

 

W grudniu dojdzie do kuriozalnej sytuacji, w której Liverpool rozegra dwa oficjalne mecze w ciągu dwóch dni... na dwóch różnych kontynentach. Mowa o spotkaniu z Aston Villą w Pucharze Ligi oraz w Klubowych Mistrzostwach Świata z Rayados de Monterrey. Spotkanie w angielskim pucharze rozegrają juniorzy i rezerwy.

 

- Najlepsze kluby w Anglii chcą rozszerzenia Ligi Mistrzów. To absolutne bzdury. Nie jestem zaangażowany w te plany - grzmiał Klopp na łamach "BBC".

 

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze