14:0 w meczu eliminacji! To absolutny rekord reprezentacji Francji

Francja bez problemu rozgromiła Gibraltar

Francja pokonała u siebie Gibraltar w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Piłkarze ekipy "Trójkolorowych" w tym spotkaniu zdobyli w sumie 14 bramek. To rekord, jeżeli chodzi o francuską reprezentację piłkarską.

Goście już po pierwszych 16 minutach przegrywali trzema golami. Najpierw do własnej bramki trafił Ethan Santos, natomiast później na listę strzelców wpisali się Marcus Thuram i Warren Zaire-Emery. Nie był to jednak koniec problemów zespołu z Gibraltaru. W 18. minucie Santos, który wcześniej strzelił samobója, otrzymał czerwoną kartkę. Przez to Gibraltarczycy do końca meczu musieli grać w dziesiątkę.

"Trójkolorowi" bez litości wykorzystywali błędy rywali. Jeszcze przed przerwą bramki zdobyli Kylian Mbappe, Jonathan Clauss, Kingsley Coman oraz Youssouf Fofana. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 7:0.

W drugiej połowie Francuzi również dominowali na boisku. Na niecałe pół godziny przed końcem podstawowego czasu gry zamieszanie w polu karnym Gibraltaru wykorzystał Adrien Rabiot. Pomocnik bez większych problemów umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później swoją drugą bramkę zdobył Coman.

Przy wyniku 9:0 Didier Deschamps postanowił przeprowadzić zmiany. Na boisku pojawili się Ousmane Dembele, Boubacar Kamara oraz Olivier Giroud. Pierwszy z wymienionych zawodników już w 73. minucie wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem dwa gole strzelił Mbappe. Do bramki rywali dwukrotnie trafił także Giroud. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 14:0.

Warto zaznaczyć, że jest to historyczny wynik, jeżeli chodzi o francuską piłką nożną. "Les Bleus" jeszcze nigdy w historii nie zdobyli więcej niż dziesięciu bramek w meczu.

Było to siódme zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji Francji podczas eliminacji mistrzostw Europy. Ekipa znad Sekwany dzięki swoim dobrym występom ma już zapewniony udział w czempionacie Starego Kontynentu. Gibraltar do tej pory nie zdobył ani jednego punktu w eliminacjach Euro.

Francja - Gibraltar 14:0 (7:0)

Bramki: Ethan Santos (sam.) 3, Marcus Thuram 5, Warren Zaire-Emery 16, Kylian Mbappe 30 (k.), 75, 82, Jonathan Clauss 34, Kingsley Coman 36, 66, Youssouf Fofana 37, Adrien Rabiot 64, Ousmane Dembele 73, Olivier Giroud 89, 90+1

Francja: Mike Maignan - Jonathan Clauss, Dayot Upamecano (William Saliba 81), Jean-Clair Todibo, Theo Hernandez - Warren Zaire-Emery (Youssouf Fofana 19), Adrien Rabiot (Boubacar Kamara 66) - Kingsley Coman (Ousmane Dembele 66), Antoine Griezmann, Kylian Mbappe - Marcus Thuram (Olivier Giroud 66)

Gibraltar: Dayle Coleing - John Sergeant, Roy Chipolina (Jayce Olivero 61), Aymen Mouelhi, Ethan Santos - Joseph Chipolina, Nicholas Pozo, Evan De Haro - Tjay De Barr (Jamie Coombes 81), Liam Walker (Ethan Jolley 61), Lee Casciaro

Czerwona kartka: Ethan Santos 18