Media: Piccinini wróciła do treningów. Marzy o IO

Siatkówka
Media: Piccinini wróciła do treningów. Marzy o IO
fot. PAP/EPA

Francesca Piccinini, która kilka miesięcy temu zakończyła pełną sukcesów karierę, ostatnio wznowiła treningi. Według włoskich mediów, 40-latka chciałaby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- To była bardzo trudna decyzja, ale schodzę ze sceny jako zwycięzca. Mam 40 lat i dwa miesiące temu po raz siódmy wygrałam Ligę Mistrzyń. Będzie mi brakować adrenaliny przedmeczowej i radości z wygranych, ale poszukam czegoś innego. Dziękuję temu pięknemu sportowi, który mnie uformował i dzięki któremu stałam się kobietą jaką jestem dzisiaj - tłumaczyła swoją decyzję o zakończeniu kariery we wrześniu tego roku.

 

Piccinini może się pochwalić długą listą sukcesów, ale w jej kolekcji brakuje medalu olimpijskiego. Jak poinformowała "La Gazzetta dello Sport", kilka dni temu 40-latka zameldowała się na treningu drugoligowego Club Italia Crai. Podobno marzy, by znaleźć się w kadrze na IO w Tokio...

 

Piccinini w kadrze występowała w latach 1995-2016. W kolekcji ma m.in. medale mistrzostw świata (złoto 2002) czy mistrzostw Europy (złoto 2007, 2009, srebro 2001, 2005).

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze