Carabao Cup: Aston Villa rozbiła młodzieżowy Liverpool

Nie było niespodzianki w meczu 1/4 finału Carabao Cup. Młody zespół Liverpoolu walczył dzielnie, ale przegrał z Aston Villą 0:5.

W związku z udziałem Liverpoolu w Klubowych Mistrzostwach Świata, Juergen Klopp podjął decyzję o wystawieniu mocno rezerwowego składu na spotkanie 1/4 Carabao Cup. Nie była to żadna tajemnica. Niemiecki szkoleniowiec przyznał już, że jeśli spotkanie nie zostanie przełożone na inny termin (Carabao Cup - 17.12, KMŚ - 18.12), to po prostu wystawi odmłodzoną jedenastkę. Tak też się stało. Średnia wieku pierwszego składu wynosiła 19,5 roku!

W Birmingham przeciwko Aston Villi zagrali m.in. Ki-Jana Hoever, Sepp van den Berg, Harvey Elliott czy Luis Longstaff - czyli gracze znani choćby z Ligi Młodzieżowej UEFA, w której wiedzie im się znakomicie. "The Reds" zagrają w niej na wiosnę w 1/8 finału. We wtorek otrzymali jednak solidną lekcję dorosłego futbolu.

Początek mieli naprawdę obiecujący. Przez pierwszy kwadrans grali wysokim pressingiem, naciskali na Aston Villę, która też nie wyszła pierwszym składem, ale miała znacznie bardziej doświadczonych graczy ocierających się o grę w Premier League.

W pewnym momencie to właśnie gospodarze przejęli inicjatywę, a to poskutkowało zakończeniem emocji już w pierwszej połowie. Gole strzelili Jonathan Kodjia (2), Conor Hourihane oraz Morgan Boyes (trafił do własnej siatki). Trzy celne strzały i... cztery gole.

W drugiej połowie skuteczność była nieco słabsza. Dopiero w doliczonym czasie gry wynik na 5:0 ustalił Wesley.

Aston Villa - Liverpool 5:0 (4:0)

Bramki: Hourihane 14, Boyes 17 (sam.), Kodjia 37, 45, Wesley 90.

Aston Villa: Nyland - Elmohamady, Chester (77 Hause), Konsa, Taylor - Lansbury, Luiz, Hourihane - Jota, Kodjia (73 Wesley), Trezegeut.

Liverpool: Kelleher - Hoever (82 Norris), van den Berg, Boyes, Gallacher - Christie-Davies (77 Clarkson), Chirivella, Kane - Elliott, Longstaff (65 Bearne), Hill.

Żółta kartka: Christie-Davies.