MP w pływaniu: Zawodnicy walczą o minima na mistrzostwa Europy

Inne
MP w pływaniu: Zawodnicy walczą o minima na mistrzostwa Europy
fot. PAP

Mistrzostwa Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym rozpoczęły się w środę w Ostrowcu Świętokrzyskim. To ostatnia szansa zdobycia minimów na mistrzostwa Europy w Budapeszcie na długim basenie, które odbędą się w maju przyszłego roku.

Pierwsza okazją do zdobycia minimów na przyszłoroczne ME były zakończone kilka dni temu w Glasgow zawody tej samej rangi, ale na krótkim basenie. Tam start w stolicy Węgier zapewniło sobie ośmioro biało-czerwonych: Zuzanna Herasimowicz, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick, Marcin Cieślak, Paweł Juraszek, Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i Jakub Skierka.

 

- W Ostrowcu Św. pływacy rywalizują nie tylko o medale mistrzostw Polski. Zawody są bowiem drugą i jednocześnie ostatnią szansą zapewniania sobie startu w Budapeszcie. Aby sobie to zagwarantować, trzeba uzyskać wynik na poziomie ósmego z mistrzostw Europy z Glasgow w konkurencjach olimpijskich i szóstego w konkurencjach nieolimpijskich – powiedział PAP prezes PZP Paweł Słomiński.

 

W pierwszym dniu minima na Budapeszt uzyskało troje pływaków: Aleksandra Knop i Kinga Paradowska na 400 m st. zmiennym oraz Paweł Juraszek na 50 m st. dowolnym. Knop ustanowiła jednocześnie rekord Polski juniorek (do lat 17).

 

Seniorski rekord kraju - 1.46,82 - poprawiła natomiast na dystansie 4x50 m st. zmiennym sztafeta Juvenii Wrocław, w składzie z Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderę, Kornelią Fiedkiewicz i Klaudią Naziębło. Trzy pierwsze płynęły w zespole, który w Glasgow sięgnął po prymat na Starym Kontynencie.

 

18-letnia Fiedkiewicz po drugie w środę złoto sięgnęła triumfując w na 50 m stylem dowolnym. Sztandera była trzecia na tym dystansie. Z kolei Naziębło wygrała również rywalizację na 100 m st. motylkowym.

 

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie