Skorża poprowadzi reprezentację ZEA? Jest głównym kandydatem

Piłka nożna
Skorża poprowadzi reprezentację ZEA? Jest głównym kandydatem
fot. PAP

Zdaniem "Emirates News" Maciej Skorża jest głównym kandydatem do objęcia funkcji trenera seniorskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To miejsce zwolnił niedawno Holender Bert van Marwijk.

Skorża pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął w marcu 2018 roku, gdy objął reprezentację olimpijską tego kraju. Wcześniej bez powodzenia trenował Pogoń Szczecin. Skorża miał doprowadzić swoją drużynę do mistrzostw Azji U-23 oraz igrzysk olimpijskich w Tokio. Teraz być może otrzyma szansę na pracę z seniorską drużyną narodową ZEA. O takiej możliwości poinformował "Emirates News", który cytuje "Przegląd Sportowy". 

 

Do grudnia tego roku trenerem kadry ZEA był były selekcjoner reprezentacji Holandii, Arabii Saudyjskiej i Australii Van Marwijk. Jego umowa została jednak rozwiązana, m.in. po jesiennych porażkach z Tajlandią (1:2) czy Wietnamem (0:1) w eliminacjach mistrzostw świata.

 

Kontrkandydatem Skorży ma być Chorwat Zoran Mamić, który w przeszłości pracował w Al-Nassr i Al Hilal (Arabia Saudyjska) i Al Ain (ZEA).

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie