Koniec sezonu dla słoweńskiego skoczka! Musi poddać się operacji

Zimowe
Koniec sezonu dla słoweńskiego skoczka! Musi poddać się operacji
fot. PAP

Jernej Damjan jest kolejnym skoczkiem, który tej zimy prawdopodobnie przegra ze zdrowiem. 36-latek zmaga się z urazem prawego ramienia i musi przejść operację, która wykluczy go z dalszych startów w sezonie 2019/2020.

Damjan odczuwa dyskomfort od wielu miesięcy, jednak wydawało się, że nie stanie on na przeszkodzie tegorocznych startów. Moment krytyczny przypadł na początek tego sezonu.

 

- Nie jestem w stanie przynieść zakupów do domu - przyznał zrezygnowany Słoweniec, który będzie musiał poddać się operacji. Termin przydzielony został na styczeń 2020 roku, po którym obowiązkowo podda się 90-dniowej rehabilitacji. Ostatni konkurs Pucharu Świata przypada na drugą połowę marca, a więc wątpliwe, aby Damjan wrócił jeszcze w tym sezonie na skocznię.

 

Zaawansowany wiekowo Damjan z pewnością brał już pod uwagę scenariusz zakończenia kariery. Nie wiadomo jednak, w ilu procentach ramię skoczka będzie sprawne po zabiegu.

 

- Gdybym miał podjąć decyzję o zakończeniu kariery, poinformowałbym już teraz. Cały czas pracuję nad przyszłością - zapowiedział Damjan.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie