Alpejski PŚ: Zjazd mężczyzn w Val Gardenie odwołany

Zimowe
Alpejski PŚ: Zjazd mężczyzn w Val Gardenie odwołany
fot. PAP

Z powodu złych warunków pogodowych we włoskiej Val Gardenie organizatorzy odwołali sobotni zjazd mężczyzn zaliczany do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Już w piątek podczas rywalizacji w supergigancie aura nie sprzyjała. Z powodu mgły kilkakrotnie przerywano zawody na dłuższy czas. Ostatecznie zmagania zakończono po przejazdach 48 z 64 zgłoszonych do startu. Dla czołówki nie miało to już znaczenia. Wygrał Austriak Vincent Kriechmayr.

 

W nocy z piątku na sobotę z kolei spadła duża warstwa śniegu, a rano opady wciąż trwały. Prognozy nie zapowiadały polepszenia pogody, więc podjęto decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia konkurencji. W środę z powodu mgły trzeba było zrezygnować z treningu zjazdu. Odbył się on dzień później.

 

To trzeci w tym sezonie odwołany zjazd PŚ. Światowa federacja (FIS) ma w późniejszym terminie poinformować, na kiedy i gdzie zostaną przeniesione sobotnie zawody. W niedzielę alpejczycy przeniosą się do innej włoskiej stacji narciarskiej Alta Badii, gdzie zaplanowano slalom gigant.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie