La Liga: Cztery gole Barcelony, Real Madryt zagra w niedzielę

Piłkarze Barcelony pokonali w ostatnim tegorocznym występie Alaves 4:1 w 18. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera. W niedzielę dogonić ich może Real Madryt, który podejmie Athletic Bilbao.

Bohaterem meczu na Camp Nou był Luis Suarez. Urugwajczyk zaliczył asysty przy golach Antoine'a Griezmanna, Arturo Vidala i Lionela Messiego, a swój występ zwieńczył golem z rzutu karnego w 75. minucie.

Jedyną bramkę dla gości zdobył w 56. minucie Pere Pons.

Oprócz Suareza po meczu dużo pochwał zebrał Messi. Argentyńczyk strzelił gola przy stanie 2:1, gdy losy spotkania jeszcze się ważyły. To było efektowne trafienie, po strzale z około 20 metrów.

- Gdy Messi widzi, że zespół potrzebuje impulsu, jest tam - komplementował kolegę z drużyny Griezmann.

Barcelona prowadzi w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Trzy mniej ma Real Madryt, który w niedzielny wieczór podejmie Athletic Bilbao. "Królewscy" nie przegrali 12 ostatnich meczów, licząc również Ligę Mistrzów.

Na trzecim miejscu umocniła się Sevilla (34) - w sobotę wygrała na wyjeździe z beniaminkiem Mallorcą 2:0.

Po tej kolejce drużyny Primera Division rozpoczną dwutygodniową przerwą świąteczno-noworoczną.