Enea PTPS Piła wywiozła z Wrocławia komplet punktów

Siatkarki Enea PTPS Piła pokonały 3:1 #VolleyWrocław w meczu dwóch drużyn z dolnej części tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodyniom udało się urwać pierwszego seta, jednak w kolejnych lepsze były już przyjezdne, które swoją dominację potwierdziły w przedostatniej partii, wygrywając ją 25:16.

Jedynie niedzielne spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet miało zdeterminować układ sił w dole tabeli. Było tak dlatego, że przed spotkaniem pilanki zajmowały dziewiąte miejsce, natomiast siatkarki z Wrocławia plasowały się na przedostatnim miejscu. Zainkasowanie kompletu punktów byłoby więc podwójnie cenne dla gospodyń.

Pierwszego seta lepiej zaczęły wrocławianki, które szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 10:8 popisały się kapitalnym blokiem, a w kolejnej akcji najpierw świetną interwencję zaliczyła libero Magdalena Dzikowicz, a następnie pomysłowym atakiem z opadającej piłki popisała się Kinga Kasprzak. Pilanki jednak zaczęły odrabiać straty, a od stanu 14:14 zanotowały serię trzech punktów z rzędu. Później to samo zrobiły jednak gospodynie i na tablicy widniał wynik 23:20, a chwile później zamknęły seta na swoją korzyść.

Druga partia rozpoczęła się pod dyktando pilanek, które zapisały na swoim koncie trzy pierwsze akcje. Po chwili doszły do czteropunktowej przewagi i utrzymywały ją aż do połowy seta. Cały czas były na prowadzeniu i nie mogły zagrozić nawet mocne zagrywki Aleksandry Rasińskiej. Kolejny set stanowił już obraz siły ognia zajmujących wyższe miejsce w tabeli pilanek i ostatecznie zakończył się on wynikiem 16:25.

Gospodynie próbowały jeszcze nawiązać rywalizację w czwartym secie, ale dominacja siatkarek z Piły była widoczna gołym okiem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla przyjezdnych i to one zapisały na swoim koncie komplet punktów.

MVP spotkania została przyjmująca Enei PTPS Piła Aleksandra Kazała.

#VolleyWrocław - Enea PTPS Piła 1:3 (25:23, 23:25, 16:25, 22:25)