Clijsters wraca na korty w marcu w Meksyku

Tenis
Clijsters wraca na korty w marcu w Meksyku
fot. PAP/EPA

Słynna belgijska tenisistka Kim Clijsters poinformowała, że jej zapowiadany od pewnego czasu powrót na korty nastąpi na początku marca w meksykańskim Monterrey. Trzykrotna triumfatorka US Open wycofała się z wyczynowego sportu w 2012 roku.

- Jeszcze kilka tygodni cierpliwości i będę gotowa. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego turnieju - ogłosiła 36-letnia Clijsters na kilku portalach społecznościowych.

 

Belgijka planowała powrót w styczniu w Australian Open, ale kontuzja kolana, odniesiona podczas treningu, pokrzyżowała te plany. - Moje kolano jest już w lepszym stanie, nie jest jeszcze w pełni wyleczone, ale zwiększam intensywność treningu - dodała.

 

Clijsters wymieniła trzy turnieje, w których chce wystartować: w Monterrey (2-8 marca), w Indian Wells (11-22 marca) oraz w Charleston (4-12 kwietnia).

 

W dorobku ma 41 wygranych turniejów WTA, m.in. US Open (2005, 2009, 2010), Australian Open (2011) i Masters (2002, 2003, 2010). Przez 20 tygodni była na czele światowego rankingu. W 2007 roku w wieku 24 lat przerwała karierę, aby urodzić dziecko. Powróciła do rywalizacji dwa lata później i jako jedyna w historii wygrała zawody wielkoszlomowe (US Open 2009) startując z "dziką kartą".

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie