PGNiG Superliga: Rodzinne święta Wolffa

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Rodzinne święta Wolffa
fot. Cyfrasport

Andreas Wolff, bramkarz piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, ostatnie dni roku spędzi w rodzinnym gronie. - Święta to dla mnie spotkania z rodziną i obdarowywanie najbliższych prezentami – powiedział reprezentant Niemiec.

Wolff od tego sezonu reprezentuje barwy mistrza Polski, który jest dla niego pierwszym zagranicznym klubem w karierze. Dlatego tegoroczne święta są dla niego inne niż zwykle.

 

- W Niemczech mecze ligowe odbywają się praktycznie do samego końca roku. W Polsce ostatnie tegoroczne spotkanie rozegraliśmy znacznie wcześniej. To są zatem dla mnie wyjątkowe święta, bo mam dwa tygodnie wolnego – podkreślił Wolff, który Boże Narodzenie spędza w rodzinnym gronie.

 

- Szczerze mówiąc, nie przywiązuję największej wagi do świątecznych potraw, choć oczywiście takie pojawiają się na stole. Nie będzie ich jednak zbyt dużo. Dla mnie święta to nie jedzenie, kulinaria, a wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, obdarowywanie się prezentami, cieszenie się swoją obecnością. To jest najważniejsze – podkreślił 28-letni szczypiornista.

 

Dodał, że stara się nie angażować w świąteczne przygotowania w kuchni.

 

- Bardzo kocham moją rodzinę i nie chcę nikomu zaszkodzić – wspomniał ze śmiechem Wolff, który jeszcze nie wie, jak spędzi ostatni dzień tego roku.

 

- Nic nie zaplanowałem wcześniej. Myślę, że spędzę ten czas w towarzystwie swojej dziewczyny, rodziny i przyjaciół, ale nie mamy jeszcze skonkretyzowanych planów. Na pewno jednak będzie miło - zaznaczył.

 

2 stycznia Wolff stawi się na zgrupowaniu we Frankfurcie nad Menem i rozpocznie z drużyną narodową przygotowania do mistrzostw Europy.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie