EBL: Stelmet Enea lepszy od GTK

W ostatnim meczu Energa Basket Ligi w 2019 roku Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 83:74.

Mateusz Szlachetka był niezwykle aktywny na początku spotkania, a dzięki niemu i późniejszej trójce Brandona Tabba było już 9:2. Zielonogórzanie podkręcili tempo w ataku, a po kontrze wykończonej przez Jarosława Zyskowskiego zbliżyli się na dwa punkty. GTK ciągle grało jednak świetnie w ataku i uciekało na 12 punktów po rzucie Milivoje Mijovicia. Po 10 minutach było 32:22! Od początku drugiej kwarty straty odrabiali Ludvig Hakanson i Marcel Ponitka, a do remisu doprowadził Drew Gordon. Zespół trenera Pawła Turkiewicza potrafił jeszcze od nowa budować małą przewagę, chociaż w końcówce na prowadzenie wychodził Stelmet Enea. Trójka Łukasza Diduszki w ostatniej sekundzie oznaczała jednak wynik 45:44 po pierwszej połowie.

Początek trzeciej kwarty był wyrównany, chociaż trzeba podkreślić, że to ekipa trenera Żana Tabaka była stroną przeważającą - było to możliwe dzięki skuteczności Drew Gordona oraz Marcela Ponitki. Późniejsze kontry Paytona Hensona i Brandona Tabba oznaczały jednak kolejny remis. Ostatecznie po rzutach wolnych Ivicy Radicia po 30 minutach było 68:64 dla gości. Czwartą kwartę zespół z Zielonej Góry rozpoczął od serii 7:0, dzięki czemu mógł powoli myśleć o kontrolowaniu wydarzeń na parkiecie. Gospodarze nie zaliczyli już żadnego większego zrywu, a jednocześnie nie potrafili zatrzymać dobrego ataku rywali. Stelmet Enea zwyciężył w ostatnim meczu w 2019 roku 83:74.

Najlepszym strzelcem gości był Jarosław Zyskowski z 17 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Brandon Tabb, który zdobył 18 punktów i 4 zbiórki.

GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:83 (32:22, 13:22, 19:24, 10:15).

GTK Gliwice: Brandon Tabb 18, Mateusz Szlachetka 14, Milivoje Mijovic 10, Łukasz Diduszko 9, Payton Henson 6, Dawid Słupiński 6, Joseph Furstinger 5, Kacper Radwański 4, Piotr Hałas 2, Bartosz Majewski 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 17, Drew Gordon 14, Ludwig Hakanson 14, Ivica Radic 14, Przemysław Zamojski 8, Marcel Ponitka 7, Joe Thomasson 6, Tony Meier 3, Mikołaj Witliński 0, Łukasz Koszarek 0.