Kanada najlepsza w 93. edycji Pucharu Spenglera

Kanada pokonała HC Ocelari Trzyniec w finale Pucharu Spenglera 2019. Drużyna z Czech, mająca w składzie Arona Chmielewskiego, nie miała wiele do powiedzenia i przegrała 0:4.

Chmielewski miał dobrą okazję, by otworzyć wynik, jednak jego strzał ciałem zablokował jeden z rywali. O wszystkim przesądziła druga tercja, w której Kanadyjczycy zdobyli trzy bramki. Ich autorami byli Dustin Jeffrey, Ian Mitchell i Kris Versteeg. W trzeciej tercji kropkę nad i postawił Jeffrey, ustalając wynik na 4:0.

Dla Kanady był to szesnasty triumf w historii. Dzięki temu wyprzedziła HC Davos, mające w dorobku piętnaście zwycięstw w turnieju.

Pierwszy Puchar Spenglera odbył się w 1923 roku. Obecnie w imprezie bierze udział sześć zespołów.