Tour de Ski: Ustiugow wygrał bieg na 15 km w Dobbiaco, 24. miejsce Polaka

Rosjanie zdominowali bieg narciarski na 15 km techniką dowolną we włoskim Dobbiaco, trzeci etap 14. edycji Tour de Ski. Wygrał nowy lider imprezy Siergiej Ustiugow, drugi był Iwan Jakimuszkin, a trzeci Aleksander Bolszunow. Najlepszy z Polaków Dominik Bury zajął 24. miejsce.

Ustiugow zwyciężył zdecydowanie. Jakimuszkina wyprzedził o 22,6 s, a Bolszunowa o 29,0.

Dominik Bury stracił do Ustiugowa 1.25,8. Natomiast Kamil Bury uplasował się na 42. pozycji - ze stratą 2.02,6.

Obaj Polacy mają startować do końca zawodów, natomiast do wtorkowego biegu - zgodnie z zapowiedziami - nie przystąpił Maciej Staręga.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach TdS nowy lider Ustiugow wyprzedza Bolszunowa o 27 sekund. Trzeci, ze stratą 37 sekund, jest Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

Dominik Bury zajmuje 32. miejsce, a jego brat jest 55.

We wtorek będą jeszcze rywalizować kobiety - na 10 km techniką dowolną.

Impreza zakończy się 5 stycznia w Val di Fiemme tradycyjną wspinaczką na Alpe Cermis.