EBL: Noworoczne derby dla Kinga!

Derby Pomorza Zachodniego w Energa Basket Lidze dla zespołu ze Szczecina! King pokonał PGE Spójnię Stargard 74:68.

Thomas Davis był bardzo aktywny na początku spotkania, a dzięki jego trafieniom to gospodarze mieli minimalną przewagę. Później świetnie rzucali z dystansu - dwie trójki Dominika Wilczka, a później Dustina Ware’a oznaczały aż 16 punktów prowadzenia! PGE Spójnia miała spore problemy ze swoją ofensywą, a po 10 minutach było 24:11. Stargardzianie starali się podkręcić tempo swoich akcji w drugiej kwarcie, ale to nie do końca przynosiło odpowiednie efekty. Kolejne straty sprawiały z kolei, że to King budował przewagę - po kontrze Macieja Kucharka wynosiła ona już 18 punktów. Ekipa trenera Jacka Winnickiego zareagowała na to serią 10:0, a świetnie spisywał się Adris De Leon. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:30.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od serii 8:0 i dzięki trafieniu Petera Olisemeki przegrywali już tylko dwoma punktami! King się jednak “otrząsnął” i krok po kroku ponownie budował przewagę - głównie dzięki Benowi McCauleyowi. To właśnie podkoszowy zapewniał prowadzenie swojej ekipie po 30 minutach - 60:50. W kolejnej części gry zawodnicy trenera Łukasza Bieli starali się przede wszystkim utrzymywać kontrolę. PGE Spójnia zbliżała się nawet na trzy punkty po rzutach wolnych De Leona, ale McCauley oraz Davis nie pozwalali na nic więcej. To oni trafiali kluczowe rzuty i ostatecznie zapewnili zwycięstwo szczecinianom 74:68.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ben McCauley z 21 punktami, 10 zbiórkami i 4 asystami. 18 punktów dla gości rzucił Raymond Cowels.

King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 74:68 (24:11, 16:19, 20:20, 14:18)

King Szczecin: Ben McCauley 21, Cleveland Melvin 15, Thomas Davis 12, Dustin Ware 11, Dominik Wilczek 8, Maciej Kucharek 4, Adam Łapeta 3, Paweł Kikowski 0;

PGE Spójnia: Raymond Cowels 18, Kacper Młynarski 12, Adris De Leon 10, Tomasz Śnieg 8, Peter Olisemeka 8, Mateusz Kostrzewski 7, Tony Bishop 3, Adam Brenk 2, Darnell Jackson 0;