Premier League: Kolejny skalp Bednarka! Czyste konto i zwycięstwo z Tottenhamem

Świąteczno-noworoczny okres w Premier League dobiega końca! 1 stycznia zespoły musiały zmierzyć się ze swoimi słabościami po kilku występach na przestrzeni tygodnia, a tempa nie wytrzymały Tottenham i Chelsea. Koguty przegrały na St. Mary's Stadium z Southampton 0:1, a swój udział w niespodziewanym zwycięstwie miał Jan Bednarek.

Polski stoper mógł ostatnio cieszyć się z czystego konta i zwycięstwa na Stamford Bridge, a tym razem łupem zespołu Ralpha Hassenhutla padł kolejny londyński gigant. Tottenham korzystał z efektu nowej miotły i piął się w górę tabeli pod wodzą Jose Mourinho, jednak ostatnie tygodnie to już gra w kratkę. Tym razem pogromcą okazał się Southampton, który ma za sobą imponujący okres.

Święci zdobyli aż 10 punktów w ostatnich czterech meczach, a tym razem ograli Koguty po fenomenalnym trafieniu znajdującego się w znakomitej dyspozycji Danny'ego Ingsa. Angielski snajper ośmieszył w pojedynku jeden na jeden Toby'ego Alderweirelda. Polskich kibiców może cieszyć regularność i kolejne czyste konto defensywy dowodzonej przez Bednarka. Harry Kane uciekł reprezentantowi Polski tylko raz - w drugiej połowie trafił do siatki po sprytnym rozegraniu stałego fragmentu gry, jednak sędziowie zauważyli spalonego.

Zwycięstwo w ostatnich minutach starcia z Brighton straciła Chelsea. The Blues długo prowadzili 1:0 na Amex Stadium, jednak błysk geniuszu Alirezy Jahanbakhsha w 84. minucie zapewnił Mewom cenny punkt. Skrzydłowy pokonał Kepę efektowną przewrotką.

Dotkliwe porażki z Manchesterem City i Liverpoolem okazały się tylko wypadkiem przy pracy, bowiem Leicester City wrócił na ścieżkę zwycięstw. Lisy utrzymały pozycję wicelidera po rozbiciu Newcastle 3:0 - pomimo braku najlepszego strzelca zespołu, Jamiego Vardy'ego. Angielski snajper znalazł się poza składem ze względu na narodziny dziecka.