"Carlsen nie ma konkurencji w meczu o szachową koronę"

Inne
"Carlsen nie ma konkurencji w meczu o szachową koronę"
fot. PAP

Norweg Magnus Carlsen mistrz globu i lider rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) nie ma konkurentów wśród uczestników turnieju, który wyłoni jego rywala w meczu o szachową koronę - uważa legenda tej dyscypliny sportu Rosjanin Anatolij Karpow.

- Biorąc pod uwagę siłę gry poszczególnych pretendentów, Carlsen nie będzie miał kłopotu z wygraniem meczu o mistrzostwo globu. Zobaczymy jaką formę będą prezentować pod koniec roku. Na dziś sytuacja wygląda tak, że wszystko leży nie w rękach jego rywali, lecz jego samego - powiedział 12-krotny mistrz świata Karpow.

 

Turniej pretendentów rozegrany zostanie w Jekaterynburgu w dniach 15 marca - 5 kwietnia.

 

Do rywalizacji o prawo rozegrania meczu z Carlsenem staną: Rosjanie Aleksander Griszczuk, Jan Niepomniaszczy, Kirył Aleksiejenko, Amerykanin Fabiano Caruana, reprezentujący Niderlandy Anish Giri, Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu oraz Chińczycy Liren Ding i Hao Wang.

 

Turniej pretendentów rozegrany został w Rosji dwukrotnie. W 2014 roku w Chanty-Mansyjsku zwyciężył Viswanathan Anand (Indie), natomiast dwa lata później w Moskwie triumfował Rosjanin Siergiej Karjakin.

 

Areną meczu finałowego o mistrzostwo świata będzie pod koniec roku Moskwa.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie