PŚ w biathlonie: Kłopoty ze śniegiem przed zawodami w Oberhofie

Inne
PŚ w biathlonie: Kłopoty ze śniegiem przed zawodami w Oberhofie
fot. PAP/EPA

Z powodu braku opadów konieczne będzie przetransportowanie ok. dwóch tysięcy metrów sześciennych śniegu z Gelsenkirchen do Oberhofu, gdzie 9-12 stycznia odbędą się zawody Pucharu Świata w biathlonie.

W grudniu na stadionie Schalke odbyły się coroczne prestiżowe zawody World Team Challenge, w których startuje wielu zawodników ze światowej czołówki. Obejrzało je z trybun ponad 46 tysięcy kibiców. Był to też ostatni w karierze występ podwójnej złotej medalistki olimpijskiej i siedmiokrotnej mistrzyni świata Niemki Laury Dahlmeier.

 

Śnieg, na którym rywalizowano w Gelsenkirchen, posłuży teraz biathlonistom w Oberhofie. Do transportu wykorzystanych zostanie ponad 30 ciężarówek.

 

Szef komitetu organizacyjnego najbliższej rundy PŚ Silvio Eschrich jest przekonany, że zawody przebiegną bez zakłóceń, mimo że w Oberhofie tej zimy śnieg nie spadł ani razu. Produkowano go przy pomocy 37 armatek, ale to nie wystarczyło na całą trasę.

 

Rywalizacja w Niemczech rozpocznie się w czwartek 9 stycznia, kiedy w sprincie na 7,5 km ścigać się będą kobiety. Dzień później na 10 km pobiegną mężczyźni. W programie są także sztafety i biegu ze startu wspólnego.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze