Tokio 2020: Wielka gwiazda poprowadzi reprezentację Kuby na IO?

Inne
Tokio 2020: Wielka gwiazda poprowadzi reprezentację Kuby na IO?
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Kuby Nicolas Vives podał listę 14 siatkarzy, którzy powalczą o kwalifikację olimpijską już za kilka dni. Do zespołu dołączył powracający po latach Robertlandy Simon.

W strefie NORCECA, w której rywalizują reprezentacje z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów zmierzą się ze sobą cztery zespoły, a wśród nich będzie właśnie Kuba. Zagrają one systemem "każdy z każdym", a do turnieju awansuje tylko najlepsza z nich. Do turnieju olimpijskiego awansowała już czołowa reprezentacja tej konfederacji, a więc Stany Zjednoczone.

 

Gospodarzem i faworytem do awansu będzie Kanada, która będzie gościć rywali w Vancouver. Najsilniejszym rywalem mają być właśnie Kubańczycy, w szeregach których obejrzymy między innymi siatkarza Cucine Lube Civitanova, Robertlandy'ego Simona. Kilka miesięcy temu słynny środkowy zaliczył "drugi debiut" w reprezentacji po dziewięciu latach absencji.

 

Turniej zaplanowano na 10-12 stycznia, a spotkanie, które prawdopodobnie przesądzi o awansie między Kanadą i Kubą odbędzie się 11 stycznia.

 

Lista 14 siatkarzy, którzy wystąpią w kwalifikacjach:

 

Marlon Yant, Osniel Mergarejo, Miguel Ángel López, Jesús Herrera, Yohan León, José Carlos Romero, Javier Concepción, Julio César Cárdenas, Liván Osoria, Adrián Goide, Lyvan Taboada, Yorder García, Robertlandy Simón, Roamy Alonso

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze