Stoch o Kubackim: Pytajcie go o modele samolotów

Zimowe
Stoch o Kubackim: Pytajcie go o modele samolotów
fot. PAP

Drugie miejsce w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni dało Dawidowi Kubackiemu pozycję lidera w klasyfikacji generalnej prestiżowych zawodów. - Każdy przeżywa to inaczej, ciśnienie jest duże - skomentował sytuację swojego kolegi z reprezentacji Kamil Stoch.

Stoch ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w TCS, więc doskonale zna sytuację, w której obecnie znalazł się Kubacki. Polak zajął drugie miejsce w Innsbrucku i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed ostatnim konkursem w Bischofshofen z 9,1 punktu przewagi nad Mariusem Lindvikiem.

 

- Mam nadzieję, że Dawid będzie tak skakał nie tylko do końca Turnieju Czterech Skoczni, ale i do końca sezonu. Im mniej będzie pytań o wyniki i aktualną sytuację, tym lepiej. Pytajcie go o modele samolotów, a będzie dobrze. W takiej sytuacji ciśnienie jest duże, ale każdy przeżywa to inaczej - powiedział Stoch w rozmowie ze skijumping.pl.

 

Nowotarżanin ma szansę zostać trzecim - po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu - reprezentantem Polski na liście zwycięzców tej prestiżowej imprezy, mimo że do tej pory nie wygrał żadnego konkursu. W dwóch pierwszych - w Oberstdorfie i w Garmisch-Partenkirchen - plasował się na trzecim miejscu.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie