Puchar Anglii: Liverpool wygrał w derbach po cudownym golu 18-latka

Liverpool FC z kolejnym zwycięstwem. Tym razem podopieczni Jurgena Kloppa pokonali Everton FC 1:0 w 1/32 finału Pucharu Anglii. Derbowe zwycięstwo pięknym trafieniem zapewnił w drugiej połowie Curtis Jones.

Klopp dał szansę kilku rezerwowym graczom i Everton w pierwszej połowie miał przewagę. Swoich sytuacji nie potrafili jednak wykorzystać napastnicy grający w drużynie Carlo Ancelottiego i do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej części lepiej radzili sobie zawodnicy "The Reds", a trafienie na wagę awansu zanotował Jones. 18-latek popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i Jordan Pickford był bez szans.

Dla Evertonu była to druga porażka z rzędu. "The Toffees" przegrali w ostatnim meczu Premier League z Manchesterem City 1:2. Z kolei Liverpool jest liderem angielskiej ekstraklasy i pewnie zmierza po mistrzostwo kraju. "The Reds" w 20 spotkaniach zgromadzili 58 punktów i wyprzedzają drugie w tabeli Leicester o 13 oczek.

Liverpool FC - Everton FC 1:0 (0:0)
Bramki: Jones 71

Mecze Pucharu Anglii dostępne są na antenach Eleven Sports.