UFC: McGregor efektownie pokonał Alvareza i został podwójnym mistrzem (WIDEO)

Sporty walki

Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB) w nocy z 18/19 stycznia wróci do oktagonu organizacji UFC po dłuższej przerwie i zmierzy się z Donaldem Cerrone (36-13-1NC, 10 KO, 17 SUB). W 2016 roku Irlandczyk został pierwszym w historii podwójnym mistrzem największej organizacji MMA na świecie, a UFC przypomniało walkę, po której został czempionem kategorii lekkiej.

Rywalem McGregora na gali z numerem 205 był Eddie Alvarez (30-7-1NC, 17 KO, 7 SUB), ówczesny mistrz wagi lekkiej. Irlandczyk, będący wtedy czempionem w kategorii piórkowej, poradził sobie z nim w efektownym stylu, pokonując Amerykanina w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. McGregor najpierw trafił serią ciosów w stójce, a później dokończył robotę w parterze i sędzia przerwał pojedynek.

Jak się później okazało, od walki z Alvarezem najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie stoczył... tylko jeden pojedynek. Dwa lata później na gali UFC 229 przegrał z Khabibem Nurmagomedovem (28-0, 8 KO, 10 SUB). Po porażce z Rosjaninem również zrobił sobie dłuższą przerwę, a na UFC 246 zmierzy się z Cerrone.

Transmisja gali UFC 246 z walką wieczoru Conor McGregor - Donald Cerrone na sportowych antenach Polsatu w nocy z 18/19 stycznia.