Ibrahimovic wróci do reprezentacji Szwecji?

Piłka nożna
Ibrahimovic wróci do reprezentacji Szwecji?
fot. PAP

Janne Andersson, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Szwecji, grupowego rywala Polski w mistrzostwach Europy, zmienił zdanie w sprawie gry Zlatana Ibrahimovica. „Come back byłby mile widziany” - powiedział podczas rozpoczętego w piątek zgrupowania w Katarze.

Ibrahimovic zrezygnował z gry w reprezentacji po Euro 2016. Przed mistrzostwami świata w Rosji Andersson zapewniał, że drużyna go nie potrzebuje. Zwłaszcza, że nie grał w eliminacjach. Teraz selekcjoner wyraźnie zmienił zdanie.

 

„Czekam na sygnał od niego. Gdyby zmienił zdanie i chciał grać dla Trzech Koron to drzwi są otwarte” - powiedział.

 

Były kapitan reprezentacji, w której rozegrał 116 spotkań i zdobył 62 bramki, ostatnio napastnik Los Angeles Galaxy, a od kilku dni AC Milan, wielokrotnie krytykował Anderssona. Jesienią bardzo ostro - za to, że na swoje pierwsze zgrupowanie nie powołał piłkarzy z imigranckimi korzeniami.

 

„Na drugim już było inaczej, bo Andersson stara się być politycznie poprawny, lecz to nie zmienia faktu, że jego drużyna to rodzaj sekty” - powiedział Ibrahimovic na łamach dziennika „Expressen”. Selekcjoner bronił się, że został źle zrozumiany i poczuł się obrażony tym atakiem.

 

Teraz przyznał dziennikarzom portalu „Fotbollskanalen”: „O tej sprawie już zapomniałem. Teraz należy odsunąć na bok animozje, zakopać topory i grać razem. Miejsce dla Zlatana jest, pod warunkiem, że on sam tego chce”.

 

Reprezentacja "Trzech Koron" odbywa w dniach 3-13 stycznia zgrupowanie w Katarze, gdzie rozegra mecze towarzyskie z Kosowem i Mołdawią.

 

Szwecja w ME zagra w grupie E z Polską, Hiszpanią i zwycięzcą barażu pomiędzy Bośnią i Hercegowina, Słowacją, Irlandią i Irlandią Północną.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie