NHL: Dwa gole Capitals w 32 sekundy, kolejne zwycięstwo Lightning

Hokeiści Washington Capitals wygrali u siebie z San Jose Sharks po dogrywce 5:4 w niedzielnym meczu ligi NHL, a dwa gole w końcówce trzeciej tercji zdobyli w odstępie 32 sekund. Siódme zwycięstwo z rzędu zanotowali gracze Tampa Bay Lightning.

Capitals znaleźli się w opałach, gdy w drugiej tercji hat-trickiem popisał się występujący w Sharks Evander Kane i przegrywali wówczas 1:3. W 59. minucie bramkę dla gości zdobył Logan Couture i wydawało się, że prowadzącym 4:2 gościom nic już nie przeszkodzi. Gospodarzem wykazali się jednak determinacją - 13 sekund później trafił Jakub Vrana, a 32 sekundy po nim T.J. Oshie.

Autorem gola na wagę zwycięstwa był Lars Eller. Istotną rolę odegrał także bramkarz Braden Holtby, który zatrzymał dwa ważne strzały w dogrywce oraz zainicjował akcję, która zakończyła się trafieniem Ellera.

Capitals z bilansem 29-9-5 pozostają najlepszą drużyną w lidze. "Rekiny" (19-21-4) zajmują 26. miejsce w 31-zespołowej stawce.

Hokeiści Lightning pokonali na wyjeździe Carolina Hurricanes 3:1. Gole dla zwycięzców zdobyli: Mitchell Stephens, Steven Stamkos i Brayden Point. Cztery z siedmiu ostatnich zwycięstw "Błyskawice" odniosły w meczach wyjazdowych. Ekipa "Huraganów" z kolei przegrała piąte z siedmiu spotkań.

Szansy na 17. triumf w meczu na własnym lodowisku w tym sezonie nie wykorzystali zawodnicy Pittsburgh Penguins. W niedzielę ulegli Florida Panthers 1:4. Wcześniej osiem razy z rzędu wygrali z tym przeciwnikiem na własnym terenie.