Puchar Anglii: Świetny mecz Klicha na The Emirates! Arsenal wyeliminował Leeds

Mikel Arteta zanotował swoje drugie zwycięstwo za sterami Arsenalu w czwartym występie, jednak lider Championship - Leeds United postawiło niezwykle trudne warunki gigantowi z Londynu. Po fantastycznej pierwszej połowie gości z Mateuszem Klichem w składzie, w drugiej lepsi byli Kanonierzy.

Wstający powoli z kolan Arsenal zderzył się w pierwszej połowie ze ścianą: piłkarze z Championship dominowali na The Emirates i nie pozwolili Kanonierom praktycznie na nic! Fantastyczny występ notował Klich, który znakomicie pressował Granita Xhakę i nie pozwolił rozgrywającemu gospodarzy rozwinąć skrzydeł. Pawie marnowały sytuację za sytuacją, a podopiecznych Artety raz po raz z opresji ratował Emiliano Martinez.

Goście zakończyli pierwszą połowę z miażdżącą przewagą w strzałach (12:2!) i posiadaniu piłki (63%-37%!). Kanonierzy cudem schodzili do szatni bez straty bramki.

Był to prawdziwy test dla Artety, który po przerwie musiał zmienić oblicze swojej drużyny o 180 stopni. Tak też się stało: rozwścieczony Arsenal dopadł rywali w okolicy pola karnego i długo nie wypuszczał, a ostry pressing i kolejne sytuacje przełożyły się na gola. Solowa akcja Nicolasa Pepe trafiła pod nogi Reissa Nelsona, a Anglik jakimś cudem pokonał Illana Mesliera.

Spotkanie obfitowało w szybkie akcje i było znakomitym widowiskiem. Swoje okazje w drugiej części gry marnowali Alexandre Lacazette czy Patrick Bamford, a maszyna Marcelo Bielsy ostatecznie uznała wyższość faworytów.

Doskonały występ Klicha i jego Leeds nie przejdzie jednak bez echa: Arsenal awansował do IV rundy FA Cup, jednak zespół z Championship zaprezentował się znakomicie.

Arsenal FC - Leeds United 1:0 (0:0)

Bramka: Nelson 55

Arsenal: Martinez - Sokratis, Holding, Luiz, Kolasinac - Guendouzi, Xhaka - Pepe (90+1 Saka), Ozil (77 Willock), Nelson (67 Martinelli) - Lacazette.

Leeds: Meslier - Ayling (78 Stevens), Berardi, White, Douglas - Philips - Alioski (61 Costa), Gotts (60 Dallas), Klich, Harrison - Bamford.

Żółte kartki: Kolasinac - Klich, Dallas.

Mecze Pucharu Anglii można oglądać na antenach Eleven Sports.