Nie tylko Polacy mogą trafić do MLS. Zaskakujący transfer asa Realu?

Piłka nożna
Nie tylko Polacy mogą trafić do MLS. Zaskakujący transfer asa Realu?
fot. PAP

Już niebawem jedna z gwiazd może opuścić Real Madryt. DC United jest bowiem zainteresowane usługami Luki Modrica, któremu za 18 miesięcy kończy się kontrakt z Królewskimi. Chorwat miałby trafić do MLS latem tego roku - donosi The Athletic.

Modric i jego agenci cały czas rozmawiają z Realem o przedłużeniu wygasającego w czerwcu 2021 roku kontraktu. Chorwacki pomocnik w połowie grudnia miał nawet kupić nowy dom w stolicy Hiszpanii, co wskazywałoby na rychłe prolongowanie umowy. Według The Athletic porozumienie nie zostało jednak osiągnięte, co latem będzie się starało wykorzystać DC United.

 

W Waszyngtonie nie ma już Wayne'a Rooneya, który był jednym z Designated Players w ekipie ze stolicy USA. Po powrocie Rooneya do Anglii, zwolniło się więc miejsce dla sowicie opłacanego gracza i DC United chce ściągnąć do siebie gwiazdę pokroju Anglika. Ma nią być właśnie Modric, z którym amerykański klub rozmawiał w listopadzie, po tym jak poprzedni sezon w Waszyngtonie zakończył się fiaskiem. Według The Athletic, Chorwat jest zainteresowany przenosinami do USA.

 

Zinedine Zidane nie wyobraża sobie jednak drużyny Królewskich bez Chorwata, o czym mówił niedawno na konferencji prasowej. - Luka jest naprawdę ważnym graczem dla nas. On zawsze może wnieść coś ekstra do gry zespołu - stwierdził trener Realu.

 

Decyzje szkoleniowe nie zawsze potwierdzały jednak słowa Francuza. Modric nie wyszedł w pierwszym składzie na ostatnie El Clasico, zremisowane przez madrytczyków 0:0. Nie zagrał również w kilku meczach ze względu na kontuzje. W ostatnich dwóch ligowych starciach pojawiał się jednak w wyjściowej jedenastce. W Madrycie Modric przebywa od 2012 roku, kiedy przeszedł do stolicy Hiszpanii z Tottenhamu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze