ATP Cup: Francja - RPA. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

Tenis
ATP Cup: Francja - RPA. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

Obie drużyny wciąż mają szansę na awans do ćwierćfinału ATP Cup. Potrzebują jednak zwycięstwa w tym meczu oraz... korzystnych wyników w innych grupach. Francuzi w poprzednich spotkaniach pokonali Chile 2:1 i ulegli Serbii 1:2. Reprezentanci RPA natomiast najpierw przegrali z ekipą z Bałkanów 0:3, a potem w takich samych rozmiarach pokonali Chilijczyków. Transmisja meczu Francja - RPA na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.

Turniej ATP Cup, choć ma charakter rywalizacji zespołów narodowych, daje poszczególnym zawodnikom możliwość zdobycia punktów do rankingu i wywalczenia atrakcyjnych premii. W puli nagród jest łącznie 15 milionów dolarów amerykańskich. Każdy z zawodników otrzymuje też tzw. startowe, które uzależnione jest od rozstawienia zespołu oraz roli w drużynie (na największe pieniądze może liczyć pierwsza rakieta w singlu).

 

Pod względem formuły rywalizacja w dużym stopniu przypomina Puchar Davisa, choć w ATP Cup najlepsi zawodnicy danego kraju zagrają przeciwko sobie, a nie z drugimi rakietami. Imprezy potrwa do 12 stycznia i zakończy się na tydzień przed wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne.

 

Transmisja meczu Francja - RPA na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 8:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie