Carabao Cup: Remis Leicester z Aston Villą. Kwestia finału otwarta

Leicester City zremisowało na King Power Stadium z Aston Villą 1:1 w pierwszym meczu drugiego półfinału Carabao Cup. Prowadzenie dał przyjezdnym Frederic Guilbert. Wyrównał w drugiej połowie Kelechi Iheanacho. Rewanż odbędzie się 28 stycznia.

Aston Villa w ćwierćfinale Carabao Cup rozbiła Liverpool 5:0. Oczywiście warto zaznaczyć, że "The Reds" wystawili bardzo głębokie rezerwy, gdyż pierwsza drużyna rywalizowała na Klubowych Mistrzostwach Świata. Leicester również mierzyło się z ekipą z miasta Beatlesów. Po rzutach karnych "Lisy" wyeliminowały Everton.

W tym sezonie podopieczni Brendana Rodgersa są jedną z rewelacji Premier League. W ostatnich szesnastu meczach tylko dwa razy ponieśli porażkę i to w starciach z Manchesterem City oraz Liverpoolem. Świetna postawa skutkuje pozycją wicelidera w tabeli. Dyspozycji zapewne zazdroszczą im piłkarze z Birmingham, którzy są zaledwie punkt nad strefą spadkową.

Początek meczu minął pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie tworzyli sobie okazje do zdobycia bramki. Pierwsze niezłe sytuacje miał Jamie Vardy, ale za każdym razem na jego drodze stawał dobrze dysponowany Orjan Nyland. O dziwo to nie "Lisy", a przyjezdni wyszli na prowadzenie. W 28. minucie Anwar El-Ghazi zagrał w pole karne, a tam do piłki doszedł Frederic Guilbert i było 1:0.

Jeszcze przed przerwą podwyższenie mógł zapewnić Ezri Konsa. Strzał głową obrońcy gości trafił jednak w poprzeczkę. Szansę na wyrównanie miał natomiast James Maddison, ale jego strzał został zablokowany.

Gospodarze po zmianie stron ruszyli na rywali. Dobrych okazji jednak brakowało, jeśli już piłkarze Rodgersa oddawali strzały, to prosto w golkipera Aston Villi. W końcu jednak "Lisom" udało się wyrównać. Podanie Vardy'ego wykorzystał Kelechi Iheanacho. Więcej bramek już nie oglądaliśmy. Rewanż odbędzie się 28 stycznia.

Leicester City - Aston Villa 1:1 (0:1)

Bramki: Iheanacho 74 - Guilbert 28

Leicester: Schmeichel - Soyuncu, Evans, Fuchs - Pereira, Tielemans (Albrighton 79'), Praet (Choudhury 46'), Maddison, Chilwell - Perez (Iheanacho 69'), Vardy

Aston Villa: Nyland - Konsa, Mings, Hause - Guilbert, Luiz, Nakamba (Lansbury 86'), Taylor - Trezeguet (Hourihane 67'), El-Ghazi (Vassilev 74'), Grealish

Żółte kartki: Vardy - El-Ghazi, Konsa

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.