Superpuchar Hiszpanii: Real Madryt w finale po pewnym zwycięstwie

W półfinale Superpucharu Hiszpanii Real Madryt pokonał Valencię 3:1. "Królewscy" od pierwszych minut zdominowali przeciwników, nie dając im nawet najmniejszych szans na wygraną. Zwycięstwo oznacza, że piłkarze ze stolicy Hiszpanii zagrają w finale turnieju.

"Nietoperze" przystąpiły do turnieju jako zeszłoroczni triumfatorzy Pucharu Króla, natomiast Real nie zdobył żadnego trofeum na krajowym podwórku od sezonu 2016/2017. Faworytem byli jednak "Królewscy". W ostatnim ligowym spotkaniu drużyn padł remis 1:1. W meczu na King Abdullah Sports City trenerzy postawili na silne jedenastki, nie lekceważąc rangi rozgrywek.

Od pierwszych minut lepszą drużyną byli "Królewscy". Piłkarze Zinedine Zidane’a mogli wyjść na prowadzenie w piątej minucie meczu, ale strzał głową Raphaela Varane’a świetnie obronił Jaume Domenech. Po kwadransie gry było już jednak 1:0 dla Realu. Bramkarz Valencii opuścił linię bramkową, co wykorzystał Toni Kroos i bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego wpakował piłkę do siatki.

Do przerwy Real prowadził dwoma bramkami. Kolejne trafienie dla zespołu Zidane’a zdobył Isco. Hiszpan wykorzystał zamieszanie w polu karnym po strzale Luki Modricia i po przyjęciu piłki strzałem z półwoleja pokonał bramkarza.

W drugiej odsłonie gry "Królewscy" zdobyli kolejną bramkę. Tym razem autorem trafienia był Modrić, który wyróżniał się przez całe spotkanie. Chorwat zewnętrzną częścią stopy uderzył po długim słupku bramki, myląc Domenecha. Po tym trafieniu Valencia całkowicie opadła z sił i oddała inicjatywę rywalom, ale nie przeszkodziło jej to w strzeleniu honorowego gola. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Varane'a. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Parejo

Taki wynik oznacza, że w finale 12 stycznia zobaczymy na pewno jedną drużynę z Madrytu. Lokalny rywal "Królewskich” Atletico zmierzy się w czwartek z Barceloną.

Valencia - Real Madryt 1:3 (0:2)
Bramki: Daniel Parejo 90+2 (k) - Toni Kroos 15, Isco 39, Luka Modrić 65