Euro 2020: Trenujący w Katarze Szwedzi zaniepokojeni sytuacją w Iranie

Piłka nożna
Euro 2020: Trenujący w Katarze Szwedzi zaniepokojeni sytuacją w Iranie
fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Szwecji, przebywająca na zgrupowaniu w Katarze, jest zaniepokojona rozwojem sytuacji w Iranie, ponieważ w poniedziałek będzie wracać do Sztokholmu lecąc nad terytorium tego kraju. Starania o zmianę biletów nie przyniosły efektu.

Wiadomość o katastrofie ukraińskiego samolotu w środę w Teheranie, w której zginęło między innymi kilkunastu obywateli Szwecji i pogłoski towarzyszące niejasnym przyczynom wypadku zaniepokoiła piłkarzy i działaczy „Trzech Koron”.

 

”Mamy bilety na linie Qatar Airways, które z powodu konfliktu dyplomatycznego z Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie mogą korzystać z korytarzy lotniczych tych państw i muszą latać nad Iranem. Oczywiście taka sytuacja nas niepokoi” - powiedział dziennikowi „Aftonbladet” i na antenie telewizji SVT selekcjoner Janne Andersson.

 

Zmiana biletów jest niemożliwa ponieważ większość linii lotniczych nie ma wolnych miejsc dla tak dużej grupy pasażerów.

 

"Myśl o locie nad Iranem w sytuacji, o której rozwoju nic nie wiadomo, nie jest przyjemna zarówno dla mnie jak i moich piłkarzy. Zamiast spokojnego zgrupowania mamy pewien stres. Kupując bilety rzadko zastanawiamy się nad trasą samolotu, szczególnie jeżeli są to renomowane linie. Teraz czujemy się jak w pułapce”.

 

Zgrupowanie ekipy Trzech Koron odbywa się w dniach 3-13 stycznia. W tym czasie drużyna Anderssona rozegra dwa mecze towarzyskie, z Mołdawią i Kosowem.

 

Na Euro 2020 Szwecja wylosowana została w grupie E z Polską, Hiszpanią i zwycięzcą barażu pomiędzy Irlandią, Irlandia Północną, Bośnią i Hercegowiną i Słowacją.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze