Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy: Słowenia wygrała grupę!

Siatkarze reprezentacji Słowenii wygrali z Czechami 3:1 (25:12, 28:26, 19:25, 28:26) w ostatnim meczu grupowym turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Albero Gulianiego zajęli pierwsze miejsce w grupie A.

Słoweńcy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Udowodnili to na samym początku uzyskując prowadzenie 8:4. To zmusiło szkoleniowca czeskiego zespołu do przerwania gry, lecz jego starania niewiele zmieniły. Czesi byli wyraźnie słabsi od swoich rywali i zostali zdominowani 12:25 w premierowej odsłonie.

Po zmianie stron Czesi się przebudzili. Nawiązali wyrównaną walkę ze Słoweńcami i mimo, że w środkowej fazie seta stracili kilka punktów w serii, to doprowadzili do zaciętej końcówki. Podopieczni Alberto Giulianiego okazali się lepsi dopiero na przewagi 28:26.

W trzeciej odsłonie byliśmy świadkami odrodzenia Czechów. Mimo, że przegrywali już 0:2 zmotywowali się i od stanu 10:10 prowadzili grę. Szło im to na tyle dobrze, że przedłużyli losy spotkania o jedną partię i prowadzili w niej dość zdecydowanie, bo aż 15:8! W pewnym momencie gra Czechów zupełnie się zacięła. Po pojawieniu się na boisku Dejana Vincicia Słoweńcy zwyciężyli na przewagi 28:26.

Słowenia - Czechy 3:1 (25:12, 28:26, 19:25, 28:26)

Słowenia: Gregor Ropret, Klemen Cebulj, Jan Kozamiernik, Toncek Stern, Tine Urnaut, Alen Pajenk, Jani Kovacić (L)

Czechy: Jakub Janouch, Lukas Vasina, Adam Zajicek, Patrik Indra, Jan Galabov, Josef Polak, Daniel Pfeffer (L)