Sprzedano tylko 9 procent biletów na mecze Superpucharu Hiszpanii

Piłka nożna
Sprzedano tylko 9 procent biletów na mecze Superpucharu Hiszpanii
fot. PAP/EPA

Na mecze rozpoczynającego się w środę w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej turnieju o Superpuchar Hiszpanii sprzedano zaledwie dziewięć procent spośród 12 tys. biletów przeznaczonych dla kibiców z Płw. Iberyjskiego. Zdecydowaną większość na trybunach będą stanowić miejscowi fani.

Obiekt króla Abdullaha w Dżuddzie może pomieścić 62 tysiące widzów. Po raz pierwszy rozgrywki o Superpuchar Hiszpanii odbędą się w formule turniejowej i poza granicami kraju. W środę w półfinale Real zagra z Valencią, a w czwartek Barcelona zmierzy się z inną stołeczną drużyną - Atletico.

 

Najwięcej wejściówek sprzedał swoim kibicom Real Madryt - 700, a następnie FC Barcelona - 300. Znacząco mniej kupili fani Atletico Madryt - 50, a zespół Valencii wspierać będzie na trybunach zaledwie 26 najwierniejszych fanów. Ceny samych biletów nie są wysokie - od 25 do 37 euro.

 

Uczestniczenie w turnieju oznacza jednak dziesięciogodzinny lot, gdyż Madryt od Dżuddy dzieli 6400 km, a przede wszystkim znaczące uszczuplenie zasobów konta. Według Efigenio Albaladejo, prezydenta fanów Realu Madryt, "wycieczka jest bardzo kosztowna i stanowi wydatek rzędu prawie 3000 euro na osobę".

 

Według nieoficjalnych informacji Hiszpańska Federacja Piłkarska zarobi na organizacji turnieju w Arabii Saudyjskiej 120 milionów euro. Do 2017 roku zdobywcę Superpucharu Hiszpanii wyłaniał dwumecz z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Króla. W 2018 roku odbyło się jedno spotkanie w marokańskim Tangerze.

 

Najwięcej sukcesów w Superpucharze ma Barcelona - 13. Drugi w tym zestawieniu jest Real Madryt - 10.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze