Tokio 2020: Szansa na czwarta kwalifikację olimpijską polskich zapaśników

Inne
Tokio 2020: Szansa na czwarta kwalifikację olimpijską polskich zapaśników
fot. PAP

Polscy zapaśnicy wywalczyli dotychczas dla kraju trzy kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio. Po złapaniu na dopingu reprezentującego Francję Zelimkhana Khadjieva, brązowego medalisty mistrzostw świata 2019 w stylu wolnym, pojawiła się szansa na kolejne miejsce.

Siódma lokata w wadze 74 kg przypadła wówczas Kamilowi Rybickiemu, a w kazachskim Nursułtanie prawo startu w igrzyskach wywalczyło sześciu najlepszych zawodników każdej kategorii.

 

"Rozstrzygnięcie w tej sprawie zapadnie zapewne na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (United World Wrestling) przed marcowym europejskim turniejem kwalifikacyjnym w Budapeszcie" - powiedział PAP prezes krajowej centrali Andrzej Supron.

 

Jak dotychczas o miejsca w turnieju w stolicy Japonii postarali się dla Polski: Roksana Zasina w wadze 53 kg i Jowita Wrzesień - 57 kg oraz klasyk Tadeusz Michalik w kategorii 97 kg.

 

Przed biało-czerwonymi pozostały jeszcze dwie szanse wywalczenia kwalifikacji olimpijskich: w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Budapeszcie (18-22 marca) i światowym w Sofii (30.04-3.05.2020).

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze