Seria siatkarza Vervy Warszawa dała Francji finał! (WIDEO)

Siatkówka

Półfinał turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Słowenia - Francja obfitował w nagłe zwroty akcji. Po doprowadzeniu do tie-breaka "Trójkolorowi" nie zamierzali się zatrzymywać, a sygnał do ataku dał rozgrywający ekipy Verva Warszawa Orlen Paliwa Antoine Brizard, który serią trzech asów serwisowych z rzędu zagwarantował swojej drużynie bezpieczną przewagę.

Siatkarska reprezentacja Słowenii była o krok o wywalczenia awansu do finału turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Wicemistrzowie Europy prowadzili już 2:0, jednak "Trójkolorowi" doprowadzili do tie-breaka, w którym kluczową rolę odegrał rozgrywający Antoine Brizard, na co dzień występujący w ekipie Verva Warszawa Orlen Paliwa.

 

Przy stanie 4:3 dla Francji zanotował kapitalną serię na zagrywce, nękając przeciwników aż trzykrotnie. Przy pierwszej i trzecie próbie trafił bezpośrednio w pole Słoweńców, a jego drugiego podania (113 km/h) nie dał rady odbić Tine Urnaut. Ostatecznie to Francuzi okazali się lepsi w piątym secie i to oni zagrają w finale, którego stawką będzie przepustka do Tokio.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie