Po raz pierwszy w historii! Reprezentacja Polski siatkarzy liderem rankingu FIVB

Siatkówka
Po raz pierwszy w historii! Reprezentacja Polski siatkarzy liderem rankingu FIVB
fot.

Reprezentacja Polski siatkarzy po raz pierwszy w historii zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIVB. Biało-czerwoni wskoczyli na pozycję lidera kosztem Brazylii.

Porażka Brazylii z reprezentacją Chin 0:3 to jedna z największych sensacji nie tylko w tej edycji, ale chyba nawet w całej kilkuletniej historii Ligi Narodów. Siatkarze Canarinhos grali w mocnym składzie, na dodatek na własnym boisku, a jednak nie potrafili wygrać nawet seta w starciu z Chinami – drużyną, która w trzech poprzednich meczach nie zdobyła nawet punktu.

 

Zobacz także: Polacy ograli mistrzów olimpijskich! Siatkarski koncert na zakończenie turnieju w Ottawie

 

Brazylia zaczęła turniej w Brasilii od zwycięstw 3:0 nad Australią i 3:1 nad Słowenią. Porażka 1:3 z silną ekipą Stanów Zjednoczonych nie była może wielką niespodzianką. Przegrana z Chinami już tak...

 

Skrót meczu Brazylia – Chiny:

 


Ta przegrana okazała się niezwykle kosztowna, bo Brazylijczycy po raz pierwszy w historii musieli opuścić fotel lidera rankingu FIVB. Byli na pierwszym miejscu tego zestawienia od jego początków w 2006 roku.

 

Potknięcie reprezentacji Brazylii wykorzystała Polska, która na turnieju VNL w Ottawie po znakomitym meczu pokonała 3:1 reprezentację Francji. Polacy wygrali trzy z czterech spotkań podczas kanadyjskiego turnieju. Zwycięstwo nad mistrzami olimpijskimi pozwoliło wyprzedzić Brazylijczyków w rankingu, co nie udało się biało-czerwonym wcześniej – nawet po triumfach w mistrzostwach świata 2014 i 2018.

 

Aktualny ranking FIVB wygląda tak:

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie