EBL: Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Krzysztof Szubarga kontra Adris De Leon, Bartłomiej Wołoszyn kontra Mateusz Kostrzewski - to mogą być bardzo ciekawe pojedynki! Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard w Polsacie Sport Extra.

Gdynianie walczą o jak najwyższą pozycję w tabeli, aby odpowiednio ustawić się w play-off. O awans do czołowej ósemki pewnie do samego końca będzie rywalizować z kolei PGE Spójnia. W pierwszym meczu między tymi drużynami zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrali 76:65, a było to możliwe głównie dzięki bardzo dobremu występowi Josha Bostica.

 

Warto będzie szczególnie przyglądać się rywalizacji na pozycji rozgrywającego. Do składu Asseco Arki powrócił Phil Greene, ale nie ma wątpliwości, że to Krzysztof Szubarga jest motorem napędowym tego zespołu. Teraz nie będzie musiał spędzać na parkiecie tak dużo czasu, przez co będzie jeszcze bardziej niebezpieczny. W tym spotkaniu zagra m.in. przeciwko Adrisowi De Leonowi. To zawodnik o podobnej charakterystyce - szybki, dobrze szukający partnerów oraz trafiający trójki w szalonych sytuacjach.

 

Bartłomiej Wołoszyn ma w tym sezonie trochę mniejszą rolę niż w poprzednim, ale to ciągle bardzo dobry strzelec z dystansu i przyzwoity obrońca, mogący utrudnić grę każdemu rywalowi na pozycjach skrzydłowych. W piątek zagra przeciwko Mateuszowi Kostrzewskiemu, który w Stargardzie czuje się bardzo dobrze - ma sporą rolę w drużynie, a indywidualnie i statystycznie jest to jeden z jego najlepszych sezonów w karierze.

 

Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji pod koszami. Duet Darnell Jackson - Peter Olisemeka sprawdzi się na tle Adama Hrycaniuka i Devonte Upsona. Ważne będzie oczywiście to jak Josh Bostic poradzi sobie z Raymondem Cowelsem.

 

Początek transmisji spotkania Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard o godz. 17:45 w Polsacie Sport Extra.

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze